Informacje o Ameryce Łacińskej

< Powrót do aktualności

5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Najbliższa edycja festiwalu Włóczykij trwać będzie aż 11 dni od 24 lutego do 6 marca. W trakcie Włóczykija Gryfino odwiedzi ponad 100 „podróżników” z całej Polski. Festiwal po raz pierwszy zorganizowany zostanie po stronie niemieckiej. Głównymi punktami programu będą tradycyjnie spotkania z „podróżnikami” połączone z pokazami filmów, slajdów oraz fotografii, a także przegląd profesjonalnych długometrażowych filmów z odległych i egzotycznych zakątków świata. W programie nie zabraknie licznych wydarzeń towarzyszących, pośród których znajdziemy: degustacje potraw „kuchni świata”, koncerty muzyczne, wystawy, wycieczki po regionie, Bal Włóczykija oraz rajdy na orientację – zimowy ekstremalny pieszy rajd „Włóczykij Trip Extreme 2011” zaliczany do Pucharu Polski MnO oraz Rajd Miejski „Zakrzywienie Czasoprzestrzeni”.

 

Festiwal odbędzie się w kilku miejscach. Oprócz dwóch obiektów Gryfińskiego Domu Kultury widzowie spotkają się m.in. na zamku w niemieckim Penkun, w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Stargardu w Stargardzie Szczecińskim oraz Międzynarodowym Centrum Turystyki Kultury i Sportu w Baniach.

 

Amerykę Łacińską zaprezentuje pokaz slajdów z Kolumbii, kubański szlak rowerowy śladami Buena Vista Social Club, opowieść o ekwadorskich Indianach Huaroni oraz panamskich Kuna Yala, peruwiański kanion Colca, kolej transandyjska oraz latynoskie ABC czyli America Bicicleta Central.

 

Szczegóły programu na www.wloczykij.com