Informacje o Ameryce Łacińskej

< Powrót do aktualności

Bom Dia Brasil 8-12 września 2011

Już po raz dziewiąty Fundacja Kultury Brazylijskiej MACUNAIMA zaprasza na Festiwal Bom Dia Brasil. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy będzie „PERNAMBUCO – Kwiat Północnej Brazylii”. Pragniemy przybliżyć ten barwny region Brazylii jak najszerszej grupie odbiorców i dlatego też będzie on obecny we wszystkich punktach programu festiwalowego.

 

Celem organizatorów jest, by coroczny Festiwal stał się największym w Polsce wydarzeniem propagującym kulturę Brazylii we wszystkich jej aspektach. W tym roku przyjrzymy się dokładniej mieszkańcom jej północno-wschodniej części. Chcemy, aby nasz Festiwal integrował, bawił, ale też edukował, dlatego też staramy się, aby program był możliwie jak najbogatszy.

 

W tym roku uczestnikom Festiwalu zaproponujemy m.in. wspólną sobotę na gorącej warszawskiej plaży z mnóstwem atrakcji, spektakl o wielokulturowości regionu Nordeste w reżyserii Andre de la Cruz, projekcję filmu pt. „Baile Perfumado” oraz panel dyskusyjny. Na pewno nie zabraknie też rodzinnego Brazylijskiego Popołudnia oraz unikatowej imprezy klubowej w rytmie forró, frevo i… samby!

 

Wierzymy, że entuzjazm i zaangażowanie wielu osób oraz bogata tradycja Festiwalu zapewni wszystkim moc niezapomnianych wrażeń i chwil spędzonych razem z Bom Dia Brasil w Warszawie. Proponowane przez nas wydarzenie, choć powtarzalne, stanowi jednak bezprecedensowe zjawisko na stołecznej scenie kulturalnej i od wielu lat pozwala nam wciąż na nowo przedłużać wakacyjny, słoneczny czas i zapomnieć o nadchodzącej jesieni.

 

Dziękując za to, co już razem udało nam się wspólnie stworzyć i pełny nadziei na kolejne wspaniałe chwile w rytmach brazylijskich, serdecznie zapraszam do udziału w niezwykłej podróży Bom Dia Brasil, w dziewiątej już edycji Festiwalu.

 

Paweł Kucharczuk
Dyrektor Festiwalu Brazylijskiego

 

Program i szczegóły na  www.brasil.com.pl