Informacje o Ameryce Łacińskej

< Powrót do aktualności

KUBA – MUZEUM NIESPEŁNIONYCH MARZEŃ

Sobota 3 grudnia 2011, godz. 11.00 – 12.30

Już tylko 22 dni do Festiwalu Slajdów Podróżniczych Terra! Ostatni moment na przypomnienie pokazów i zakup biletów. Uwaga! Karnety na sobotę są wyprzedane, zostały bilety na pojedyncze pokazy. Kuba – warto!

Kuba to mieszanka piorunująca: miejsce gdzie nic nie jest takie jakim się wydaje, a podróżując tu najlepiej odrzucić wszelkie stereotypy. Podczas naszej czterotygodniowej podróży mieszkaliśmy u ludzi (często w dawnych, kolonialnych domach), zaś wynajęty samochód pozwolił nam na przejechanie prawie całej wyspy. Zapraszamy do wędrówki zaułkami Hawany, zakupów z dachu domu i przejażdżki starymi autami. Weźmiemy udział w wielkanocnej procesji i obchodach 1 maja. Zanurkujemy na wrakach w Zatoce Świń, odnajdziemy bezludną plażę, zobaczymy jak wygląda ośrodek wypoczynkowy dla Kubańczyków i hotel all-inclusive dla turystów. W Santiago spotkamy prehistorycznych mieszkańców wyspy i ślady Fidela Castro, odkrywając tajemnice kubańskiej ewolucji oraz rewolucji. Dowiemy się jaki był ulubiony drink Ernesta Hemingwaya oraz sprawdzimy jak smakuje krokodyl. W Trynidadzie zatańczymy w Casa Musica, odwiedzimy dom religii Santerii i zjemy kolację na stuletniej zastawie w restauracji, która w Europie mogłaby być śmiało filią muzeum wnętrz kolonialnych. Wyruszymy na plantacje kawy i trzciny cukrowej oraz spotkamy muzyka, który grał w legendarnym zespole Buena Vista Social Club. Spojrzymy też na Dolinę Vinales – jeden z najpiękniejszych krajobrazów Kuby i dowiemy się jak powstaje rum.

Anna Olej-Kobus i Krzysztof Kobus
Podróżnicy, fotografowie i dziennikarze, którzy łączą pasję poznawania i opisywania świata. Na Kubie ukończyli kurs nurkowania, nauczyli się przygotowywać mojito oraz tańczyć salsę. Są autorami zdjęć do blisko 25 albumów (z czego większość poświęconych jest Polsce), gdyż uważają, że nasz kraj jest absolutnie niezwykły i wart dokładnego poznania. Ich zdjęcia ilustrują liczne artykuły i książki, można je też zobaczyć na stronie www.travelphoto.pl. Od kiedy ich rodzina powiększyła się podróżują z synkami Michasiem (6 lat) i Stasiem (5 lat). Efektem licznych doświadczeń zebranych podczas rodzinnych podróży było stworzenie portalu Małego Podróżnika (www.malypodroznik.pl) oraz książka „Namibia – 9000 km. afrykańskiej przygody” (wyd. National Geographic).

Więcej na www.terra.pl