Informacje o Ameryce Łacińskej

< Powrót do aktualności

LABIRYNT ŚWIATA w ramach Międzynarodowego Festiwalu Reportażu

LABIRYNT ŚWIATA – pokazy slajdów, opowieści podróżników, prezentacje travelblogów

27-28 listopada 2010

Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1

 

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Reportażu – Warszawa bez Fikcji organizowanego przez Instytut Książki i Instytut Reportażu odbędą się spotkania z podróżnikami nazwane „LABIRYNT ŚWIATA”. W dwa dni nie wydając złotówki można objechać świat – z Azji skoczyć do Ameryki Łacińskiej, zawrócić do Afryki aby swą podróż zakończyć w egzotycznej Oceanii.

 

Miałam zaszczyt i przyjemność być odpowiedzialna za autorską koncepcję tej części festiwalu, zapraszanie gości i organizację dwóch dni pokazów dookoła świata.

 

W programie: kraj ginącej kultury – Tybet; poszukiwanie sprzeczności w Azji Południowo – Wschodniej; opowieść o nieśmiertelnych potomkach Inków, Majów i Azteków; wietrzna droga na południe – do Patagonii a także kraj, gdzie Bogowie grywają w szachy – Etiopia oraz emocjonująca wyprawa rowerowa przez Sudan i Zimbabwe śladami Kazimierza Nowaka. Odbędą się również prezentacje wartościowych travelblogów z poszczególnych kontynentów, będzie okazja do dyskusji i zadania pytań prelegentom. Na koniec zapraszamy na specjalny pokaz z egzotycznej Papui – miejsca, w którym zatrzymał się czas.

 

Szczegóły programu:  www.warszawabezfikcji.pl/?p=1418