Informacje o Ameryce Łacińskej

< Powrót do aktualności

Terra – Festiwal Slajdów Podróżniczych – edycja 14

Jak co roku gorąco polecam! To już 14 edycja Terry – mojego najukochańszego Festiwalu Slajdów Podróżniczych organizowanego przez Katarzynę i Andrzeja Mazurkiewiczów. 6-7 grudnia w warszawskim Kinie Wisła będzie można zapomnieć o szarzyźnie, mrozie i wszelkich niedogodnościach aury jesienno – zimowej i teleportować się do krain odległych. Nie będzie to trudne nawet dla wyjątkowych sceptyków.

 

 

Terra nigdy mnie nie zawiodła. Organizatorzy ze szczególną starannością dobierają autorów pokazów, tych właściwych którzy urzekają zdjęciami, opowieściami, smakami lub niesmakami podróży, niebanalnymi historiami, wyczynami godnymi pochwały, tryskającymi energią lub wysublimowanym poczuciem humoru. Zawsze są jakieś perełki, które na trwałe zapisują się w pamięci. Do dziś mam przed oczami pingwiny Mikołaja Golachowskiego i jego niesamowity pokaz z Antarktyki czy zdobycie Tramen Tepui (Wenezuela) i film Marka Arcimowicza. Takich pokazów chwytających za serce, unoszących jak na skrzydłach do góry czy odbierających rozum (rzucam pracę i jaaaadę!) było wiele. 

 

 

Szkoda że w tym roku nie zobaczymy Ani i Marcina Szymczaków czy Gosi i Marcina Złomskich ale jak zawsze można liczyć na profesjonalny pokaz Organizatorów festiwalu – Kasi i Andrzeja Mazurkiewiczów. Tym razem z trudną historią indyjskiego Kaszmiru. Pojedziemy do Australii wraz z Alicją Rapsiewicz i Andrzejem Budnikiem – autorami kultowej strony/ blogu podróżniczego www.loswiaheros.pl.

 

 

Na Madagaskar poprowadzi nas Arek Ziemba, którego wyprawa została uhonorowana tytułem „Podróży Roku” przez National Geographic. Pokazy sobotnie zakończą Impresje himalajskie – filmy operatora filmowego i dziennikarki TVP Elwiry Surdy oraz Alfreda Sosgórnika – autora filmów dokumentalnych, twórcy muzyki filmowej. 

 

 

W niedzielę o Turcji opowiedzą  Anna i Krzysztof Kobusowie, specjaliści od podróży z dziećmi, którzy od lat dzielą się swymi przygodami na www.malypodroznik.pl. Chiny, a w szczególności zagubione wioski na prowincji odwiedzimy wraz z Anną Jaklewicz, której debiutancka książka została nominowana do nagrody „Czwarty Żywioł” w kategorii Najlepsza Podróżnicza Książka roku 2013 na Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły. 

 

 

Nie zabraknie też akcentu polskiego. Przez dzikie zakątki Bieszczad poprowadzi widzów Grzegorz Leśniewski od kilku lat realizujący ambitny projekt fotografowania na wolności największych polskich drapieżników: wilka, niedźwiedzia i rysia. Na koniec Terry pokaz z Islandii Bożeny Jarzyńskiej i Marcina Dobasa, którzy wspólnie łączą swoje pasje do podróży i fotografii. 

 

 

Choć z w tym roku bez Ameryki Łacińskiej to zapowiada się bardzo ciekawie! Zapraszamy. 

 

Pełny program Festiwalu poniżej. Zapraszamy na oficjalną stronę   www.festiwalterra.pl 

 

Bilet na jeden pokaz – 17 zł, karnety zostały wyprzedane
Przedsprzedaż przez Internet na www.festiwalterra.pl do 3 grudnia
pozostałe bilety będzie można kupić w kinie Wisła 
4 i 5 grudnia w godz. 12.00-20.00
6 i 7 grudnia w godz. 10.00-20.00

 

 

PROGRAM

 

sobota 6 grudnia 2014

godz. 11.00 – 12.30
KASZMIR – W POSZUKIWANIU HIMALAJSKIEGO RAJU
(Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie)


godz. 13.30 – 15.00 
AUSTRALIA – SZALONA I PIĘKNA PRZYGODA 
(Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik)


godz. 16.00 – 17.30 
POLACY NA MADAGASKAR!
(Arek Ziemba)


godz. 18.30 – 20.00
IMPRESJE HIMALAJSKIE
(Elwira Surdy, Alfred Sosgórnik)

 


niedziela 7 grudnia 2014

godz. 11.00 – 12.30
TURCJA – CZY ŚW. MIKOŁAJ LUBIŁ TULIPANY?
(Anna i Krzysztof Kobusowie)


godz. 13.30 – 15.00 
CHINY Z DALA OD WIELKIEGO MIASTA
(Anna Jaklewicz)


godz. 16.00 – 17.30 
BIESZCZADY – ZAPISKI Z BUKOWEGO PAMIĘTNIKA
(Grzegorz Leśniewski)


godz. 18.30 – 20.00
ISLANDIA – KRAJ PEŁEN NIESPODZIANEK
(Bożena Jarzyńska i Marcin Dobas)