Informacje o Ameryce Łacińskej

< Powrót do aktualności

Wycieczka po Amazonce bez wychodzenia z domu

W zeszłym tygodniu firma Google udostępniła usługę Street View w Polsce. Za jej pomocą możemy oglądać zdjęcia ulic wybranych miast polskich i ciekawych miejsc w naszym kraju.
Ameryka Południowa i Środkowa nie doczekały się jeszcze tej usługi. Wyjątkiem jest wschodnie wybrzeże Brazylii oraz dorzecze Amazonki.

 
Brazylia, która jest organizatorem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2014 roku została wyróżniona wśród państw regionu.
Pracownicy firmy Google zostali zaproszeni w zeszłym roku do Brazylii na Światowy Dzień Lasu przez Fundację Zrównoważonej Amazonki (FAS).
Fundacja FAS została założona w 2008 roku w celu ochrony ekosystemów wodno-leśnych oraz życia miejscowych wspólnot nad Rio Negro, dopływie Amazonki.
Zdjęcia dorzecza Amazonii zostały wykonane dzięki wykorzystaniu trzykołowych rowerów oraz zamontowaniu aparatu fotograficznego na łodziach.
Zdjęcia przedstawiają fragmenty Rio Negro, las deszczowy i las podmokły oraz niektóre wspólnoty lokalne jak Tumbira, Saraca.

 

Oprócz dorzecza Amazonki w usłudze Street View możemy odkryć plaże Rio de Janeiro – Copacabana i Ipanema oraz miasta: Ouro Preto w stanie Minas Gerais, ulice Sao Paulo, Rio de Janeiro, Kurytyby, Florianopolis czy Porto Alegre.

 

Niebawem dostępne będą również inne regiony: Mato Grosso, Brasilia, Pernambuco, Bahia.

 

Zdjęcia i relację znad Rio Negro można obejrzeć na:http://maps.google.com/help/maps/streetview/gallery.html#!/Amazon