JAPONIA
“W POSZUKIWANIU KWITNĄCYCH WIŚNI”
21 MARZEC - 4 KWIETNIA 2025
Japonia
Atrakcje
Kraj Kwitnącej Wiśni
Hanami, czyli tradycja oglądania kwitnących wiśni, jest głęboko zakorzeniona w japońskiej kulturze. Ludzie zbierają się pod drzewami sakura, aby piknikować, świętować i cieszyć się pięknem kwiatów. Hanami to czas radości, relaksu i spotkań z rodziną i przyjaciółmi, a także refleksji nad ulotnością życia, co jest jednym z kluczowych elementów estetyki i filozofii zen. Kwitnące wiśnie mają również głębokie znaczenie symboliczne. Reprezentują one piękno, ale także kruchość i przemijalność życia. Kwiaty sakura kwitną przez krótki czas, a ich widok jest przypomnieniem o ulotności chwili i znaczeniu cieszenia się teraźniejszością. To piękno w przemijaniu jest motywem często obecnym w japońskiej sztuce, literaturze i poezji.
Podróż do Japonii w czasie kwitnienia wiśni to doświadczenie, które pozostaje w pamięci na długo. Urok sakura, połączony z gościnnością Japończyków i bogactwem kulturowym kraju, sprawia, że jest to niezapomniany czas, który każdy powinien przeżyć przynajmniej raz w życiu. Japonia, z jej kwitnącymi wiśniami, to miejsce, gdzie natura i kultura tworzą harmonijną całość, zachwycającą każdego, kto ma okazję ją odwiedzić.
Podróżowanie po Japonii
Metro w japońskich miastach, zwłaszcza w Tokio, jest nie tylko wygodne, ale również niezawodnie i efektywnie zorganizowane. Tokio ma jedną z najbardziej rozbudowanych sieci metra na świecie, składającą się z wielu linii, które docierają niemal wszędzie. Linia Yamanote, biegnąca wokół centralnego Tokio, łączy wiele kluczowych dzielnic i jest jedną z najczęściej używanych. Podróżowanie metrem w Japonii może być początkowo przytłaczające ze względu na ogromny ruch i skomplikowane trasy, ale system jest dobrze oznakowany, a pociągi punktualne i częste. W godzinach szczytu pociągi mogą być bardzo zatłoczone, co jest znanym fenomenem, szczególnie w Tokio. Specjalnie zatrudnieni pracownicy, zwani „oshiya”, pomagają w upchaniu pasażerów do wagonów, aby pociągi mogły odjechać zgodnie z rozkładem. Mimo tłoku, podróżowanie metrem jest bardzo sprawne. To właśnie pociągami i metrem będziemy podróżować podczas naszej wyprawy. To przede wszystkim doświadczenie, które pozostaje w pamięci oraz pozwala na realne dotknięcie japońskiego stylu życia jak dbałość o punktualność, czystość i komfort, co sprawia, że podróżowanie po Japonii jest nie tylko efektywne, ale też przyjemne. Niewątpliwą zaletą jest szybkie docieranie do punktów i omijanie korków, ale od podróżującego wymaga punktualności, przemieszczania się z walizką i zrobienia sporej ilość kroków.
Ludzie i kultura
Równocześnie Japonia jest liderem w dziedzinie technologii i innowacji, co przejawia się w dynamicznych miastach pełnych nowoczesnych wieżowców, zaawansowanych technologicznie urządzeń i tętniących życiem dzielnic handlowych. W codziennym życiu mieszkańcy Japonii balansują między intensywną pracą a momentami relaksu, znajdując ukojenie w gorących źródłach onsen, ogrodach zen czy podczas praktykowania medytacji. Japońska kultura i ludzie tworzą unikalną mieszankę starożytnej tradycji i nowoczesności, która fascynuje i inspiruje odwiedzających z całego świata.
Japonia jest znana z długowieczności swoich mieszkańców, co przypisuje się zdrowej diecie, aktywnemu stylowi życia i silnym więziom społecznym. Wiele osób w Japonii osiąga zaawansowany wiek, a Okinawa, nazywana „wyspą długowieczności”, ma jedną z najwyższych liczbę stulatków na świecie.
Kulinaria
Japońska kuchnia jest znana z dbałości o świeżość składników, harmonię smaków i elegancką prezentację potraw. Sushi, będące symbolem japońskiej kuchni, to delikatne kawałki surowej ryby lub owoców morza podawane na kęsie ryżu, często wzbogacone wasabi i marynowanym imbirem. Ramen, popularna zupa z makaronem, występuje w wielu regionalnych odmianach, od miso ramen po tonkotsu, z bogatymi bulionami i różnorodnymi dodatkami. Tempura, czyli lekko panierowane i smażone w głębokim oleju owoce morza i warzywa, zachwyca swoją chrupkością i delikatnością.
Kaiseki, tradycyjna japońska kolacja składająca się z wielu dań, to kulinarna sztuka w najlepszym wydaniu, oferująca sezonowe składniki w misternie skomponowanych potrawach, które zachwycają zarówno podniebienie, jak i oko. Yakitori, grillowane szaszłyki z kurczaka, oraz takoyaki, kuleczki z ciasta z kawałkami ośmiornicy, to popularne street food, które można znaleźć na ulicach japońskich miast. Wagyu, luksusowa japońska wołowina, znana jest z marmurkowatego tłuszczu i wyjątkowego smaku, często serwowana jako shabu-shabu lub sukiyaki, gdzie cienkie plastry mięsa gotuje się w bulionie.
Tradycyjne słodycze wagashi, takie jak mochi (lepkie ryżowe ciasteczka) i dorayaki (pancake nadziewany słodką pastą z czerwonej fasoli), to nieodłączny element japońskich ceremonii i świąt. Matcha, sproszkowana zielona herbata, używana jest nie tylko do picia, ale także jako składnik w deserach i wypiekach, nadając im charakterystyczny, intensywny smak. Japońska kuchnia, z jej równowagą smaku, tekstury i prezentacji, jest prawdziwą ucztą dla zmysłów i doskonałym odzwierciedleniem kultury kraju, gdzie każdy posiłek to okazja do celebracji natury, sezonowości i estetyki.
55 marzeń w Japonii
1. Polecieć do kraju azjatyckiego
2. Realizować marzenia z bucket list
3. Pojechać do Japonii
4. Zobaczyć Tokio nocą
5. Zobaczyć świętą górę Fuji
6. Zobaczyć słynną kocią figurkę maneki – neko
7. Nałożyć kimono
8. Przemieszczać się szybkim pociągiem – shinkansenem
9. Doświadczyć hanami – kwitnienia wiśni w Japonii
10. Zachwycić się krajobrazami Japonii
11. Zjeść świeże sushi na targu
12. Odwiedzić słynny tokijski Teamlab
13. Zobaczyć Złotą Pagodę w Kioto
14. Odwiedzić japoński targ
15. Odwiedzić tokijską dzielnicę Shibuya
16. Zrozumieć styl życia Japończyków
17. Poznać sekret urody Japonek
18. Zobaczyć wielką bramę torii na wyspie Miyajima
19. Doświadczyć życia nocnego w Tokio
20. Wejść do środka Wielkiego Buddy w Kamakurze
21. Zobaczyć Kioto
22. Zjeść lody matcha
23. Przejechać się Yurikamome – kolejką bez maszynisty
24. Doświadczyć widoku z wieżowca Shibuya Sky
25. Zjeść kolację w Gonpachi Nishiazabu – słynnej tokijskiej restauracji
26. Ugotować shabu shabu – delikatną wołowinę
27. Nauczyć się jeść pałeczkami
28. Pomodlić się w japońskiej świątyni
29. Nakarmić jelonki z Nary
30. Doświadczyć ceremonii herbacianej
31. Skosztować sake ze złotem
32. Spróbować onigiri tuna maya – najpopularniejszej japońskiej przekąski
33. Nocować w japońskim, ciasnym pokoju hotelowym
34. Nauczyć się 10 słów po japońsku
35. Spróbować origami – sztuki składania papieru
36. Pójść do kociej/ sowiej/ pieskowej lub świnkowej kawiarni
37. Kupić amulet na szczęście w świątyni
38. Przejechać się kolejką elektoryczną – enoden
39. Skorzystać z kosmicznej toalety
40. Zjeść ramen lub miso
41. Pójść do Akihabara – raju dla pasjonatów elektroniki
42. Pójść na karaoke na Shibuya
43. Wpaść w szał zakupów w sieci Don Quijote
44. Zobaczyć gejszę
45. Poznać maiko – uczennicę szkolącą się na gejszę
46. Zjeść momiji manju na szczęście!
47. Nauczyć się zasad japońskiego savoir – vivre
48. Poznać religię Japonii – buddyzm oraz shinto
49. Nauczyć się pisać jednego słowa po japońsku
50. Spotkać się z japońskimi małpkami w Arashiyama
51. Poczuć się jak bohater z filmu Kill Bill
52. Pójść na spacer po szalonym Harajuku
53. Przejdz się po „słowiczej” podłodze w zamku Nijojo
54. Zamoczyć stopy w japońskim morzu
55. Wspólnie realizować marzenia w gronie życzliwych ludzi
Program
Przylot do Japonii. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży.
Posiłki: -
Rozpoczniemy naszą przygodę w Tokio od wizyty w kompleksie świątynnym w dzielnicy Asakusa nad rzeką Sumida. Zwiedzimy tu słynną świątynię Sensō-ji, najstarszą i jedną z najważniejszych świątyń buddyjskich w Tokio, podziwiając tradycyjne budowle oraz otaczające ogrody. Następnie przejedziemy kolejką bez maszynisty Yurikamome, ciesząc się widokami nowoczesnej panoramy miasta, i udamy się na lunch na targ rybny Toyosu, gdzie skosztujemy świeżego sushi i innych specjałów kuchni japońskiej.
Po lunchu odwiedzimy TeamLab Planets, interaktywne muzeum sztuki cyfrowej, które zachwyci nas niesamowitymi instalacjami łączącymi światło, dźwięk i interakcję. Wieczorem udamy się do Shibuya Sky, skąd podziwiać będziemy mogli zachód słońca i wspaniały widok na słynne skrzyżowanie „jajecznica” oraz panoramę Tokio. Na zakończenie dnia wybierzemy się na spacer po Harajuku, tętniącej życiem dzielnicy młodzieżowej, znanej z kolorowych sklepów, kafejek tematycznych i unikalnej mody. Ten pełen atrakcji dzień pozwoli nam doświadczyć zarówno historycznej, jak i nowoczesnej strony Tokio, oferując niezapomniane wrażenia.
Posiłki: Śniadanie
Rozpoczniemy nasz dzień od wizyty w Parku Ueno, gdzie będziemy mogli podziwiać kwitnienie wiśni *. Park Ueno to jedno z najpiękniejszych miejsc w Tokio na hanami, tradycję oglądania kwitnących wiśni. Spacerując po parku, zanurzymy się w atmosferze radości i podziwu, jaką przynosi widok tysiąca drzew sakura w pełnym rozkwicie. Na lunch udamy się na warsztaty sushi, gdzie nie tylko skosztujemy świeżych, wyśmienitych przysmaków, ale również nauczymy się, jak przygotować to klasyczne japońskie danie. To interaktywne doświadczenie pozwoli nam lepiej zrozumieć japońską kulturę kulinarną i zyskać nowe umiejętności.
Po południu odwiedzimy dzielnicę Akihabara, znaną jako mekka elektroniki i szalonych kawiarni tematycznych. Będziemy mogli zwiedzać liczne sklepy z najnowszymi gadżetami, mangą, anime i grami, a także odwiedzić unikalne kawiarnie, takie jak maid cafes, gdzie obsługa przebiera się za postacie z anime i mangi. To idealne miejsce dla miłośników technologii i popkultury.
Wieczorem udamy się na kolację do restauracji Gonpachi Nishiazabu, słynnej z filmowych scen w "Kill Bill". Ta restauracja oferuje nie tylko wyśmienite jedzenie, ale także niesamowitą atmosferę, która przeniesie nas w świat samurajów i ninja. To wyjątkowy wieczór, gdyż świętować będziemy podwójne urodziny w kultowej restauracji spożywając kaiseki. Kaiseki to tradycyjna, wielodaniowa kolacja, która wywodzi się z ceremonii herbacianej i jest uważana za najwyższą formę sztuki kulinarnej w Japonii. Każdy posiłek jest starannie przygotowany i podawany w określonej kolejności, często składając się z małych porcji różnorodnych potraw, które mają na celu podkreślenie sezonowych składników i ich naturalnych smaków.
Posiłki: śniadanie, obiad (zjemy wykonane przez siebie sushi), kolacja
*Kwitnienie wiśni co roku jest w innych terminach, to pierwsze nasze „polowanie” na wiśnie, ale nie ostatnie.
Poranny wyjazd do Kamakury, malowniczego miasta pełnego historycznych zabytków i pięknych widoków. Naszą atrakcją będzie Wielki Budda (Daibutsu) w świątyni Kōtoku-in. Ten monumentalny, ponad 13-metrowy posąg z brązu to jeden z symboli Kamakury. Spacerując po terenie świątyni, podziwiamy jego imponującą wielkość i dowiadujemy się o jego historii. Następnie odwiedzimy świątynię Hasedera, znaną z pięknych ogrodów i widoków na miasto oraz wybrzeże. Zobaczymy tu ogromną drewnianą statuę Kannon, bogini miłosierdzia. Spacer po terenie świątyni to prawdziwa uczta dla oczu, zwłaszcza gdy kwitną hortensje.
Kolejnym punktem programu będzie malowniczy przejazd pociągiem Enoden. Ta linia kolejowa łączy Kamakurę z Enoshimą, oferując wspaniałe widoki na wybrzeże i lokalne krajobrazy. Po przejażdżce Enodenem odwiedzimy kompleks Tsurugaoka Hachimangū, najważniejszą świątynię szintoistyczną w Kamakurze. Zobaczymy piękne bramy torii, majestatyczne budowle i stawy pełne koi. Jeśli czas i dostępność pozwolą, wieczorem po powrocie do Tokio opcjonalnym punktem programu będzie pokaz burleski, dodający naszej wycieczce rozrywkowego akcentu.
Posiłki: śniadanie
Pierwszy przejazd Shinkansenem, do Owakudani, gdzie czekać będzie na nas niezwykłe doświadczenie obserwacji aktywnego wulkanu oraz podziwiania siarkowych źródeł geotermalnych. Spacerując po Owakudani, będziemy mieli okazję delektować się widokiem buchających gejzerów i szumem kipiących gorących źródeł. Rejs po jeziorze Ashinoko, gdzie będziemy podziwiać przepiękne widoki na okoliczne góry oraz charakterystyczny szczyt Fuji. Po zakończonym rejsie wyruszymy kolejką Hakone Ropeway, która zabierze nas na wyższe partie gór, skąd roztaczać się będzie niesamowity widok na górę Fuji i malownicze krajobrazy Hakone. Na nocleg zatrzymamy się w tradycyjnym japońskim hotelu w Hakone. Wieczorem będzie czekała na nas kolacja, którą zjemy w szlafrokach yukata.
Posiłki: śniadanie, kolacja
Poranny przejazd shinkansenem do Kioto. Wizyta na targu Nishiki, znanego również jako "kuchenny korytarz Kioto". Tam będziemy mieli okazję spróbować różnorodnych lokalnych przysmaków i specjałów, które oferują stoiska z świeżymi produktami spożywczymi i tradycyjnymi potrawami. Następnie udamy się na wycieczkę do malowniczego lasu bambusowego Arashiyama. Spacerując po ścieżkach wśród gigantycznych bambusów, będziemy mieli możliwość podziwiania naturalnego piękna tego miejsca oraz zanurzenia się w spokojnej atmosferze otaczającej przyrodę. Na kolację wybierzemy się na prawdziwą ucztę kulinarną, smakując tradycyjne danie Shabu Shabu, czyli delikatną, wysokiej jakości japońską wołowinę wagyu, podawane w formie fondue.
Posiłki: śniadanie, kolacja
Rozpoczniemy nasze zwiedzanie od odwiedzenia świątyni Kiyomizu-dera, jednego z najbardziej znanych zabytków Kioto. Spacerując po terenie świątyni, będziemy podziwiać piękne widoki na miasto oraz tradycyjną architekturę budynków. Następnie udamy się do Złotego Pawilonu, czyli Kinkaku-ji, znanego z pięknego złotego ogrodu i zabytkowego pawilonu pokrytego złotą folią. To jedno z najbardziej ikonicznych miejsc w Kioto, które zachwyca swoją niezwykłą estetyką. Ostatnim punktem naszej trasy będzie Zamek Nijojo, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zamek ten jest znany ze swoich pięknych ogrodów oraz zachowanych historycznych wnętrz, które pozwolą nam przenieść się w czasie i poczuć atmosferę dawnej Japonii.
Po południu czas wolny na samodzielne odkrywanie Kioto.
Dla chętnych wycieczka dodatkowa - udział w ceremonii herbacianej oraz w pokazie tańca w wykonaniu Maiko, tradycyjnej tancerki gejszy. Pokaz ten będzie zależał od dostępności i może zostać przeniesiony na inny dzień naszej wycieczki.
Posiłki: śniadanie
Wizyta w Fushimi Inari, słynnej świątyni tysiąca bram. Wczesnym rankiem będziemy mieli możliwość podziwiania tej malowniczej świątyni, gdy tłumy turystów jeszcze się nie zebrały. Spacerując po stromych ścieżkach wśród tysięcy czerwonych bram torii, zanurzymy się w niezwykłej atmosferze tego sakralnego miejsca. Po zwiedzeniu Fushimi Inari, udamy się do dawnej stolicy Japonii, Nary. Tam odwiedzimy Wielkiego Buddę w świątyni Tōdai-ji, który jest jednym z największych posągów buddyjskich na świecie. Poza tym, będziemy mieli okazję spotkać bardzo głodne jelonki, które swobodnie przechadzają się po terenie świątyni, oczekując na smaczne przysmaki od odwiedzających.
Posiłki: śniadanie
Wyjazd do Koyasan, górzystej krainy w regionie Wakayama, która jest jednym z najważniejszych centrów buddyjskich w Japonii. Po dotarciu do Koyasan, udamy się do naszego zakwaterowania w jednym z tradycyjnych buddyjskich klasztorów. Wyjazd do Koyasan z mnichami buddyjskimi to wyjątkowe doświadczenie, które pozwoli nam zanurzyć się w duchowej atmosferze buddyjskiego życia klasztornego. Od chwili przybycia do ceremonii wieczornego posiłku i noclegu w tradycyjnym klasztorze, będziemy mieli okazję doświadczyć spokoju i kontemplacji, które są integralną częścią praktyki buddyjskiej.
Posiłki: śniadanie, prosta kolacja u mnichów
Po śniadaniu w klasztorze i ostatnich chwilach kontemplacji w tym wyjątkowym miejscu, powrót do Osaki i dalsza podróż shinkansenem do Hiroszimy. Po przyjeździe do Hiroshimy udamy się na zwiedzanie Parku Pokoju, który jest hołdem dla ofiar bomby atomowej z 1945 roku. Tam odwiedzimy Gembaku Dom, symboliczny zachowany budynek w centrum eksplozji, oraz Muzeum Bomby Atomowej, które prezentuje historię wydarzeń związanych z atakiem atomowym. Po poznaniu tragicznej historii miasta Hiroshima, zasmakujemy lokalnej kuchni, zjadając tradycyjne Hiroshimskie placki okonomiyaki. Te pyszne placki, składające się z różnych składników, smażone na płycie grzejnej, to prawdziwa uczta dla podniebienia i nieodłączny element kulinarnej podróży po regionie.
Posiłki: śniadanie
Rozpoczniemy dzień od wycieczki na malowniczą wyspę Miyajima, znaną z ikonicznej olbrzymiej bramy torii, która majestatycznie wznosi się nad wodą. Spacerując po wyspie, będziemy podziwiać świątynię Itsukushima, jedną z najbardziej znanych świątyń w Japonii, oraz jej piękne otoczenie. Podczas zwiedzania warto spróbować lokalnych przysmaków. Świeżo poławiane małże są specjałem wyspy, a ich smak na pewno pozostawi niezapomniane wrażenia kulinarne. Również nie można przegapić ciasteczek momiji manju, słodkich przysmaków w kształcie klonu, nadziewanych różnymi smakami, które są symbolem Miyajimy. Po odkryciu uroków wyspy Miyajima i degustacji lokalnych specjałów, wrócimy na ląd i udamy się w kierunku stacji kolejowej. Następnie przejedziemy shinkansenem do Tokio, co pozwoli nam szybko i wygodnie dotrzeć do stolicy Japonii.
Posiłki: śniadanie
Kolejne polowanie na kwitnące kwiaty wiśni. Może to będzie pierwszy raz tego sezonu a może kolejny. Wszystko w rękach natury.
Czas wolny na samodzielne eksplorowanie Tokio. Pożegnalna kolacja.
Fakultatywna (dodatkowo płatna) wycieczka na sesję fotograficzną w kimonach. Wizyta w wypożyczalni kimon, dobranie stroju z zawiązaniem pasa (obi) i stylizacja. Czas na zdjęcia w kimonach. To będzie pamiątka na całe życie!
Posiłki: śniadanie, kolacja
Czas wolny na zakupy w Tokio to okazja do poznania różnorodności tego dynamicznego miasta. Od modnych ulic Harajuku i Shibuya, przez luksusowe butiki w Ginza, technologiczną mekkę Akihabara, po tradycyjne sklepy w Asakusa – Tokio ma coś do zaoferowania dla każdego. Niezależnie od tego, czy szukasz najnowszych trendów, luksusowych przedmiotów, technologicznych nowinek, tradycyjnych pamiątek czy dobrych kosmetyków Tokio na pewno Cię nie zawiedzie.
Wylot do Europy
Przylot do Warszawy.
Cena
cena: 11.900 PLN + 4500 USD + bilet lotniczy
Zaliczka przy zgłoszeniu: 7900 PLN
Dopłatę należy uregulować:
4000 PLN oraz 3500 USD na 90 dni przed wyjazdem płatne na konto wg kursu sprzedaży USD mBanku z dnia dokonywania wpłaty lub bezpośrednio na nasz rachunek w USD
1000 USD płatne gotówką w pierwszym dniu wyjazdu za świadczenia lokalnych usługodawców
Szczegóły wyprawy:
- Nazwa wyprawy: 55 marzeń w Japonii “W POSZUKIWANIU KWITNĄCYCH WIŚNI”
- Kraj: Japonia
- Symbol wyprawy: JAPN250321
- Organizator: Latino Tour Marta Podleśna
- Autor programu: Latino Tour Marta Podleśna-Nowak
Cena obejmuje:
- noclegi w pokojach 2/3-os w hotelach o standardzie 3* w dobrych lokalizacjach; dwa noclegi w Tokio w standarcie 4*; 1 nocleg w klasztorze buddyjskim; dopłata do pokoju SGL – 1300 USD
- transfery lądowe szybkimi pociągami - shinkansenami oraz wynajętymi prywatnymi busami z klimatyzacją
- wycieczki wymienione w programie
- wyżywienie: na całej trasie śniadania, 1 x warsztaty sushi na lunch, pięć kolacji, w tym jedna kolacja u mnichów
- obsługę polskojęzycznego pilota na całej trasie, mówiącego po japońsku
- usługę lokalnego przewodnika w Kioto
- ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
- składki TFG/ TFP
- podatek VAT
Cena nie obejmuje:
- lotów międzynarodowych (koszt ok 5000 – 8000 PLN w zależności od linii i dostępności) – pomagamy w zakupie biletów lotniczych
- pozostałego wyżywienia, ok 20 USD street food/ targ do 60/70 USD restauracja na posiłek
- opcji fakultatywnych: burleska ok 70 USD, pokaz tańca maiko z ceremonią herbacianą ok 150 USD, sesja fotograficzna w kimonach ok 350 USD – te ceny mogą ulec zmianie w 2025 r, właściwe będą podane na 3 mies przed wyjazdemopcji fakultatywnych: burleska ok 70 USD, pokaz tańca maiko z ceremonią herbacianą ok 150 USD, sesja fotograficzna w kimonach ok 350 USD – te ceny mogą ulec zmianie w 2025 r, właściwe będą podane na 3 mies przed wyjazdem
- wydatków osobistych
Wyprawy z Klubem 555
Program „55 marzeń w Japonii” jest kontynuacją idei spełniania marzeń we wspólnej podróży, w gronie życzliwych ludzi. Podróż do Japonii to również marzenie Fryderyka Karzełka, który osobiście będzie uczestniczył w tej wyprawie.
Klub 555 - Fryderyk Karzełek
Klub 555 to projekt polegający na tym, że codziennie o godzinie 5:55 Fryderyk Karzełek spotyka się na porannej transmisji live z osobami, które chcą zmieniać swoje życie na lepsze i ładować się energią na każdy dzień. To społeczność ludzi proaktywnych, życzliwych i otwartych, którym bliski jest rozwój osobisty.
Dzisiejsza społeczność Klubu 555 łączy codziennie ponad 6 tysięcy osób na żywo, a transmisje dotarły już do ponad 3 milionów odbiorców nie tylko w Polsce, ale i za granicą.
W ramach akcji spełniania marzeń, społeczność Klubu 555 wyruszyła w lutym 2023 na szczyt Kilimandżaro. Wyprawa zakończyła się spektakularnym sukcesem i nowymi przyjaźniami. W roku 2024 zostały powtórzone kolejne wyprawy na Kilimandżaro. Świetną ekipą ruszyliśmy również w styczniu 2024 do Patagonii, przemierzając Argentynę, Chile a także Brazylię.
ORGANIZATOR - LATINO TOUR
Marta Podleśna
Geograf, latynoamerykanistka, specjalistka od Ameryki Łacińskiej, przewodnik, dziennikarka. W świat wyruszyła w 2000 roku, studiując w Hiszpanii, skąd przeniosła się na pierwszy pilotaż do Meksyku. W 2005 roku zrealizowała swoje wielkie marzenie, przemierzając samotnie cały kontynent Ameryki Południowej.
Połączyła pasję podróżowania z pracą zawodową i w 2008 roku założyła Latino Tour. Jej dorobek to 20 lat pracy jako liderka wypraw i przewodniczka, 15 lat pracy jako logistyk, organizacja i/ lub pilotaż ponad 150 autorskich wypraw objazdowo – trekkingowych (m.in. Peru, Kolumbia, Argentyna, Chile, Meksyk, Gwatemala, Boliwia, Kostaryka, Kuba, Brazylia, Antarktyda). Wykonawca projektu Labirynt Świata na Międzynarodowym Festiwalu Reportażu. Na koncie: nagrania dla stacji radiowych, publikacje turystyczne, wywiady eksperckie dla TV. Szkoli pilotów.
W pracy stawia na jakość, dbałość o szczegóły i pozytywną współpracę.