ARGENTYNA CHILE z wypadem do BOLIWII i URUGWAJU opcja: WYSPA WIELKANOCNA

 • Dzień 1
  Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do Ameryki Południowej.

   

  Dzień 2
  Przylot do stolicy Argentyny. Zwiedzanie pięknego Buenos Aires – spacer po centrum z ulicą Florida pełną sklepów i barów. Oglądamy też monumentalne gmachy świadczące o dawnej świetności miasta. Plac Majowy i otaczające go budowle z Casa Rosada na czele, siedzibą prezydentów. Wieczór w Buenos Aires zapada w pamięć, miasto żyje, a na ulicach jest tłumnie do późnych godzin nocnych. Możemy zobaczyć, jak Argentyńczycy potrafią korzystać z życia i spędzać czas na przyjemnościach. Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

   

  Dzień 3
  W tym dniu wyjeżdżamy wycieczkę do Urugwaju. Przejazd do portu i rejs wodolotem do Urugwaju przez La Platę, która uchodząc do oceanu tworzy ogromne lejkowate ujście. Dopływamy do Colonia del Sacramento, zabytkowego, kolonialnego, małego miasteczka. Colonia dzięki swym zabytkom trafiła na listę UNESCO. Zwiedzanie – spacer po historycznej, urokliwej części, gdzie zabroniony jest ruch kołowy. Rejs powrotny do Buenos Aires. Wieczorem proponujemy pokaz tańca i muzyki tango na najwyższym poziomie. Pokaz jest połączony z kolacją (spektakl jest dodatkowo płatny ok. 80 USD). Potem możemy wyjść do miejscowego klubu i spróbować zatańczyć tango. Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

   

  Dzień 4
  Rano wyjazd do pobliskiego Lujan, gdzie znajduje się najważniejsze dla Argentyńczyków sanktuarium maryjne Nuestra Senora de Lujan, szczególnie popularne po wyborze papieża Franciszka. Każdego roku przybywa tu pięć milionów pielgrzymów. Obiad „farmerski” w wiejskiej restauracji, okazja do skosztowania doskonałej wołowiny i argentyńskiego wina. Następnie dalsze zwiedzanie Buenos. Zaglądamy na niezwykły cmentarz Recoletta, gdzie pochowano Evitę Peron będącą bożyszczem tłumów. Wyjazd do dzielnicy artystów La Boca. Ta dawna dzielnica biednych robotników portowych jest dziś modną i barwną częścią miasta.

   

  Dzień 5
  Rano przejazd na lotnisko. Lot na dalekie południe do miasteczka El Calafate w Patagonii. Miasteczko położone jest nad jeziorem u stóp Andów Patagońskich, w rejonie skalnych iglic Cerro Torre i Fitz Roy. Przejazd do Parku Narodowego Los Glaciares. Podziwianie wielkiego cudu natury, lodowca Perito Moreno, który przegradza jezioro powodując spiętrzenie wód prowadzące do przełamania lodowca zdarzające się raz na kilka lat. Dla chętnych około godzinny, dodatkowo płatny rejs (cena ok. 18 USD) po jeziorze. Stateczek podpływa wprost pod potężną barierę lodową. Często można zaobserwować odpadające z hukiem bryły lodu. Powrót do El Calafate i tam nocleg.

   

  Dzień 6
  Rano nieco czasu wolnego w miasteczku. Wylot do Ushuaia na Ziemi Ognistej. Ponowne spotkanie z dziką, surową, patagońską przyrodą. Ushuaia jest najdalej wysuniętym na południe miastem świata. Spacer po tym pięknie położonym miasteczku „na końcu świata”. Nocleg w hotelu w Ushuaia.

   

  Dzień 7
  Rano rejs niewielkim statkiem po Kanale Beagle. Dla większości ustanowienie życiowego rekordu w podróży na południe (dalej jest już tylko przylądek Horn i Antarktyda). Szansa spotkania subantarktycznych zwierząt. Po południu dla chętnych opcjonalna wycieczka (dodatkowo płatna) do leżącego w pobliżu Parku Narodowego Tierra del Fuego. Park obejmuje góry i dzikie wybrzeża porośnięte bukiem południowym. Nocleg w hotelu w Ushuaia.

   

  Dzień 8
  Całodzienna podróż autokarem do największego miasta chilijskiej Patagonii, Punta Arenas, leżącego nad Cieśniną Magellana. Trasa biegnie przez Ziemię Ognistą, a po drodze czeka nas przeprawa promem przez Cieśninę Magellana. Przyjazd do Punta Arenas i nocleg.

   

  Dzień 9
  Tego dnia wyruszamy na wycieczkę po chilijskiej Patagonii. Najpierw jedziemy nad wybrzeże, by zobaczyć z bliska kolonię pingwinów Magellana (zwykle obecnych od października do marca, wstęp do „pingwiniska” ok. 14 USD nie ujęto w cenie). Następnie podróż na północ do Torres del Paine, jednego z najpiękniejszych parków narodowych świata, a jak twierdzi piszący te słowa, może nawet najpiękniejszego. Nocleg w rejonie parku.

   

  Dzień 10
  Pobyt w Torres del Paine. Zwiedzanie najpiękniejszych miejsc w parku. Spacery, podziwianie krajobrazów z punktów widokowych. Skalne wieże, jeziora, wodospady, lodowce, dzikie zwierzęta z często obserwowanym guanako – to wszystko tworzy kwintesencję Patagonii. Chętni udadzą się w tym dniu na kilkugodzinny trekking z naszym pilotem. Podczas tej wycieczki zbliżymy się do potężnych skalnych iglic niemal na wyciągnięcie ręki. Powrót na nocleg.

   

  Dzień 11
  Wyjazd do Puerto Natalaes, miasteczka położonego nad fiordem Ultima Esperanza (Ostatniej Nadziei). Po postoju w tej miejscowości, kontynuowanie drogi do Punta Arenas. Po raz ostatni możemy spojrzeć na Cieśninę Magellana. Spacer po mieście i spotkanie z samym Magellanem stojącym na cokole na centralnym placu. Nocleg w Punta Arenas.

   

  Dzień 12
  Pożegnanie z Patagonią i podróż samolotem kilka tysięcy kilometrów na daleką, pustynną północ Chile. W ciągu jednego dnia zmieniamy diametralnie klimat i krajobraz. Po przylocie przejazd do San Pedro de Atacama, miasteczka położonego na pustyni. Nocleg w pensjonacie w San Pedro.

   

  Dzień 13
  Wycieczka do oaz i miasteczek położonych na pustyni w większości zamieszkanych przez Indian. Dojazd do pobliskiej osady Toconao z kolonialnym kościółkiem San Lucas. Spacer po solnym „jeziorze” Salar de Atacama. Podziwianie pustyni Atacama, jak dowodzą statystyki najsuchszego miejsca na ziemi. Po odpoczynku wyjazd na zachód słońca do pobliskiej Doliny Księżycowej. Spacer w pięknej scenerii z widokiem na Kordylierę Domeyki. Nocleg w pensjonacie w San Pedro.

   

  Dzień 14
  Niezwykle ciekawa, ale i forsowna wycieczka do Boliwii na Altiplano (fakultatywnie cena ok. 140 USD – możliwa przy wcześniejszym zamówieniu), obszary położone na wysokości znacznie przekraczające 4000 m n.p.m. Po przekroczeniu granicy dojazd do pięknych jezior: Laguna Verde i Laguna Blanca, gdzie zwykle żerują flamingi, a wokół pasą się dzikie wigonie. Jazda wśród dzikiego krajobrazu urozmaiconego stożkami wulkanicznymi jest niezapomnianym przeżyciem. Liczne postoje umożliwią nam robienie zdjęć, które będą należały do najpiękniejszych. Uwaga: ze względu na przebywanie na dużych wysokościach, w wycieczce nie powinny brać udziału osoby mające jakiekolwiek problemy z układem krążenia i osoby źle znoszące wysokość. Wieczorem powrót i nocleg w hotelu w San Pedro.

   

  Dzień 15
  Przed świtem wyjazd do położonych wysoko w Andach gejzerów. Droga biegnie coraz wyżej przez suche zbocza Andów. Gejzery Tatio leżą na wysokości ponad 4000 m n.p.m. Położone są w pięknej, górskiej scenerii. Przed zjazdem w dół kąpiel w jeziorku zasilanym gorącymi źródłami. Podczas zjazdu w doliny mijanie wielkich kaktusów kandelabrowych, szansa na zdjęcia alpak i guanako. Po południu przejazd na lotnisko i wylot do Santiago de Chile. Nocleg w hotelu w Santiago.

   

  Dzień 16
  Zwiedzanie miasta: Plaza de Armas – główny plac stolicy, katedra i inne gmachy. Oglądamy gmach La Moneda, siedzibę prezydentów Chile. Wyjazd na wzgórze San Cristobal z widoczną z daleka figurą Marii Dziewicy. Stąd mamy okazję do ujrzenia wspaniałego widoku miasta i łańcucha wysokich Andów. Wieczór spędzamy w dzielnicy Bellavista, ulubionego miejsca spotkań bohemy. W jednej z licznych tutejszych restauracji zjemy pożegnalną kolację. Dla osób kończących wycieczkę to ostatnia okazja do degustacji chilijskiego wina w kraju pochodzenia. Nocleg w Santiago.

   

  Dzień 17
  Przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

   

  Dzień 18
  Przylot do Warszawy.

   

  OPCJA: WYSPA WIELKANOCNA

   

  Dzień 17
  Przejazd na lotnisko i wylot na Wyspą Wielkanocną (zwaną w języku wyspiarzy Rapa Nui). Przylot i zakwaterowanie w miasteczku Hanga Roa, które jest jedyną miejscowością na wyspie. Tego samego popołudnia poznawanie Rapa Nui, „największego muzeum archeologicznego świata”, jak określa się wyspę. Wjazd na stoki wygasłego wulkan Rano Kau. Zwiedzanie pozostałości wsi Orongo nad stromym klifem. Miejsce związane z kultem człowieka – ptaka rozsławione w filmie „Rapa Nui” z dramatycznym widokiem na skaliste wysepki Motu Nui, Motu Iti i Motu Kao Kao. Podziwianie widoku z krawędzi wypełnionego wodą krateru Rano Kau. Zejście z wulkanu na piechotę, w drodze powrotnej wizyta w grocie kanibali na wybrzeżu. Wieczorem podziwianie moai w zachodzącym słońcu, możliwość kolacji w restauracji nad brzegiem oceanu i obejrzenia spektaklu tańców wyspiarskich (dodatkowo płatne). Nocleg w hotelu w Hanga Roa.

   

  Dzień 18
  Kolejny dzień zwiedzania wyspy. Wyjazd do stanowisk ahu – kamiennych platform, na których wznoszono olbrzymie posągi (moai). Przejazd pod stanowisko Tongariki, gdzie ustawiono najwięcej moai. Następnie podjedziemy pod wygasły wulkan Rano Raraku i dojdziemy do miejsca, gdzie w kamieniołomach wykuwano moai, które stad „wędrowały” na setki ahu na całej wyspie. Spacer po zboczach wulkanu. Podziwianie wielu posągów, w tym największego, nigdy nieukończonego. Postój na Anakena, jedynej piaszczystej plaży Wyspy, kąpiel w oceanie. Nocleg w hotelu w Hanga Roa.

   

  Dzień 19
  Wylot z Wyspy Wielkanocnej w drogę powrotną. Nocleg tranzytowy w hotelu.

   

  Dzień 20
  Wylot do Europy.

   

  Dzień 21
  Przylot do Warszawy.


  Zapytaj o dostępność miejsc na wyjazd

 •  

   

   Dzika Patagonia i Ziemia Ognista. Pustynia Atacama z gejzerami Tatio i miasteczkiem San Pedro. Ciekawe metropolie: Buenos Aires, Santiago. Niezwykłe Altiplano boliwijskie z wulkanami i kolorowymi jeziorami. Magiczna Wyspa Wielkanocna – „Pępek Świata”.

   

  Jest to wyprawa przeznaczona przede wszystkim dla miłośników przyrody i pięknych krajobrazów. Surowa uroda Patagonii z lodowcem Perito Moreno i parkiem narodowym Torres del Paine kontrastuje z pięknem pustyni Atacama i bajkowymi krajobrazami boliwijskiego Altiplano. Znajdziemy się w różnych strefach klimatycznych – będziemy wygrzewać się na słońcu i marznąć na wietrze. Podczas tej wyprawy pokonujemy tysiące kilometrów, na szczęście samolotami i nie jest to wyjazd dla osób, które nie lubią latać. Jedyny naprawdę długi przejazd drogą lądową to podróż z Ushuaia przez Ziemię Ognistą. Nie omijamy atrakcyjnych metropolii, które dają nam możliwość rozrywek i świetnej kuchni – szalonego Buenos Aires, Santiago i najbardziej na południe wysuniętego miasta świata – Ushuaia. Ogromną atrakcją wycieczki jest zetknięcie się z polinezyjską kulturą Wyspy Wielkanocnej słynnej nie tylko z gigantycznych posągów (moai). Wycieczkę organizujemy od wielu lat, stale ją ulepszając.

   

 •  

   

   Dzika Patagonia i Ziemia Ognista. Pustynia Atacama z gejzerami Tatio i miasteczkiem San Pedro. Ciekawe metropolie: Buenos Aires, Santiago. Niezwykłe Altiplano boliwijskie z wulkanami i kolorowymi jeziorami. Magiczna Wyspa Wielkanocna – „Pępek Świata”.

   

  Jest to wyprawa przeznaczona przede wszystkim dla miłośników przyrody i pięknych krajobrazów. Surowa uroda Patagonii z lodowcem Perito Moreno i parkiem narodowym Torres del Paine kontrastuje z pięknem pustyni Atacama i bajkowymi krajobrazami boliwijskiego Altiplano. Znajdziemy się w różnych strefach klimatycznych – będziemy wygrzewać się na słońcu i marznąć na wietrze. Podczas tej wyprawy pokonujemy tysiące kilometrów, na szczęście samolotami i nie jest to wyjazd dla osób, które nie lubią latać. Jedyny naprawdę długi przejazd drogą lądową to podróż z Ushuaia przez Ziemię Ognistą. Nie omijamy atrakcyjnych metropolii, które dają nam możliwość rozrywek i świetnej kuchni – szalonego Buenos Aires, Santiago i najbardziej na południe wysuniętego miasta świata – Ushuaia. Ogromną atrakcją wycieczki jest zetknięcie się z polinezyjską kulturą Wyspy Wielkanocnej słynnej nie tylko z gigantycznych posągów (moai). Wycieczkę organizujemy od wielu lat, stale ją ulepszając.

   

  (więcej…)