BARBADOS – wypoczynek na egzotycznej wyspie

 •  

  Oferowana wycieczka na Barbados to stricte wypoczynek  z dala od zgiełku współczesnej Europy, w otoczeniu bajkowych, egzotycznych pejzaży, w miejscu gdzie zawsze jest ciepło i nigdy nie brakuje słońca. Państwa zadaniem jest wskazanie nam miejsca, w jakim chcecie spędzić te beztroskie wakacje i ich terminu. My zarezerwujemy przelot renomowana linią lotniczą, indywidualny transfer do/z hotelu, najlepszy hotel z opieką indywidualną typu concierge. Zaproponujemy również rezerwację różnych atrakcji, jakie ma do zaoferowania wyspa Państwa marzeń. Rezerwację miejscowych przewodników, samochodu, rejsów wycieczkowych po okolicy, przelotów widokowych, romantycznych kolacji, pakietów wellnes, aktywności sportowych itp. Nasi najlepsi kontrahenci oraz nasze wieloletnie doświadczenie, zaangażowanie i odpowiedzialność, pozwolą zrealizować Państwa marzenia. Przedstawiamy propozycje, które – mamy nadzieję – spotkają się z Państwa zainteresowaniem

   

  BARBADOS
  Barbados to jedna z wysp Małych Antyli, leżących na Morzu Karaibskim. Jest jedną z niewielu wysp archipelagu zbudowaną z wapieni i skał koralowych, dzięki czemu można tu spotkać piękne formacje skalne, ale nie występuje zagrożenie wulkaniczne. Tropikalny klimat sprzyja bujnej roślinności, która daje schronienie setkom egzotycznych gatunków ptaków. Zachodnią i południową część wyspy tworzą piaszczyste plaże i rafy koralowe umożliwiające nurkowanie i snorkeling

   

  TERMINY NA ZAMÓWIENIE !!

   

  Hotel COBBLERS COVE 4*, Speightstown
  Hotel położony jest w północno-zachodniej części wyspy, 24 km odlotniska w Bridgetown. Leży bezpośrednio przy jednej z najlepszych plaż Barbadosu. Otoczony tropikalnym ogrodem, należy do prestiżowej grupy Realis & Chateaux. Składa się z 40 apartamentów, w sześciu dwupoziomowych budynkach oraz 2 apartamentów w trzypoziomowym budynku Plantation House. Apartamenty składają się z sypialni, pokoju dziennego i łazienki. Wyposażone są w klimatyzację, wiatrak sufitowy, barek alkoholowy, suszarkę do włosów, żelazko i deskę do prasowania, sejf, telefon, Wi-Fi. Do dyspozycji gości – basen, spa, fitness, butik z pamiątkami. Wielokrotnie nagradzana restauracja hotelowa serwuje wyśmienitą kuchnię lokalną i międzynarodową. Dla aktywnych do wyboru wiele sportów wodnych, takich jak windsurfing, żeglarstwo, narty wodne. Więcej na stronie www.cobblerscove.com

   

  SUGEROWANE OPCJE FAKULTATYWNE

  • wycieczka katamaranem wokół wyspy
  • wycieczka objazdowa po wyspie z przewodnikiem
  • wizyta w destylarni rumu i w fabryce cygar
  • zwiedzanie Jaskini Harrisona
  • rejs statkiem połączony z kolacją i występami na żywo
  • wycieczka łodzią podwodną oraz Jeep Safari
   


  Zapytaj o dostępność miejsc na wyjazd

 • Barbados to wspaniały pomysł na beztroskie i słoneczne wakacje. Piaszczyste plaże, kryształowa i ciepła woda, wszechobecna muzyka i lokalny rum, spełnią marzenia o relaksie z dala od zgiełku europejskiej cywilizacji.

   

  BARBADOS
  Barbados to jedna z wysp Małych Antyli, leżących na Morzu Karaibskim. Jest jedną z niewielu wysp archipelagu zbudowaną z wapieni i skał koralowych, dzięki czemu można tu spotkać piękne formacje skalne, ale nie występuje zagrożenie wulkaniczne. Tropikalny klimat sprzyja bujnej roślinności, która daje schronienie setkom egzotycznych gatunków ptaków. Zachodnią i południową część wyspy tworzą piaszczyste plaże i rafy koralowe umożliwiające nurkowanie i snorkeling

   

   

  GRANICA-CŁO

   

  Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobycie turystycznym do 3 miesięcy. Pobyty o charakterze innym niż turystyczny wymagają wizy. Paszport musi być ważny na czas trwania wizyty w Barbados .Przy wjeździe należy okazać bilet powrotny, nie wymaga się natomiast okazania środków finansowych na utrzymanie podczas pobytu. Na Barbadosie nie ma polskiej placówki dyplomatycznej. Pomoc konsularna udzielana jest przez placówki konsularne innych państw Unii Europejskiej lub polski konsulat w Caracas (Wenezuela).

  Przepisy celne Nie ma szczególnych ograniczeń przy wwozie i wywozie środków finansowych. Restrykcje celne nie odbiegają od przyjętych powszechnie standardów. Obowiązuje zakaz przywozu narkotyków i wydawnictw pornograficznych. Restrykcje przy wwozie roślin, żywności, nasion i owoców (świadectwo fitosanitarne).

  Strefa czasowa UTC -4

   

  KUCHNIA

  Barbados to państwo wyspa na archipelagu Małych Antyli, na Oceanie Atlantyckim. Od innych wysp tego rejonu świata Barbados odróżnia się stosunkowo dobrym nawodnieniem gleby, dlatego też rozwinęły się tu uprawy trzciny cukrowej oraz warzyw i owoców, które są częstym dodatkiem do potraw. Podstawą kuchni Barbados są ryby i owoce morza. Wyspiarze przygotowują je na tysiące sposobów i podają po przystrojeniu warzywami lub owocami. Tak przyrządzone dania są bajecznie kolorowe i egzotyczne. Bahamy są państwem nastawionym na turystykę, więc wybierając się na wycieczkę nie musimy obawiać się żadnych problemów z zaopatrzeniem w żywność. Jedyne, o czym trzeba pamiętać to, żeby nie pić nieprzygotowanej wody. Oczywiście na wyspie można zjeść dania typowo europejskie, szczególnie w stolicy (Bridgetown) i w licznych hotelach na wybrzeżu dostępna jest różnorodność kuchni z całego świata. Lokalne dania przyrządzane są z tradycyjnych produktów, czyli obok przeróżnych gatunków ryb i owoców morza głównie z kokosów i fig, bo właśnie palmy kokosowe i figowce są tu najczęściej spotykaną roślinnością. Nawet nazwa wyspy pochodzi od portugalskiej nazwy odmiany figowca o wyjątkowo rozwiniętym ukorzenieniu, przypominającym brodę. Będąc na wyspie warto popróbować lokalnej kuchni, jak choćby krewetek podsmażanych na grillu z wiórkami kokosa.

   

  PIENIĄDZE-ZAKUPY

  Waluta Obowiązująca na wyspie waluta to dolar Barbadosu (BBD) .

  Kurs (11.2013) 10 BBD = 5 USD lub 3,70 EUR

  Przykładowe ceny • Bilet autobusowy – 1,5 BBD • Butelka rumu 1 l – 18 BBD • Jedzenie w restauracji – 5-20 BBD • Piwo – 6-8 BBD, • Napoje bezalkoholowe – 4-7 BBD  • Pizza – 10-15 BBD.

  Bankomaty Występują bardzo rzadko. Z tego względu lepiej mieć ze sobą gotówkę..  

  Banki Są otwarte w bardzo różnych godzinach. Wymiana pieniędzy w bankach wiąże się z wysokimi prowizjami

  Karty kredytowe Większość hoteli oraz restauracji akceptuje karty kredytowe.

   

  Gotówka Najpopularniejszą formą płatności jest gotówka, szczególnie w miejscach związanych z usługami handlowymi. Najlepiej mieć dolary amerykańskie, które najkorzystniej wymienimy na lokalne dolary w hotelowych kantorach lub punktach wymiany waluty.

   

  Podatki Chcąc uniknąć nieporozumień jeśli chodzi o płatności warto pamiętać, że do usług świadczonych przez hotele i restauracje dolicza się 10-15% podatku. W pozostałych przypadkach ceny ustalane są indywidualnie. Ma to związek z faktem, iż Barbados to jeden z rajów podatkowych Ameryki

  Zakupy Dzięki wielu sklepom z towarami bezcłowymi dla turystów, zakupy na Barbadosie mogą być dużą atrakcją. Ceny różnych luksusowych artykułów są zazwyczaj od 30 do 50% niższe niż w Europie i Ameryce Północnej. Warto więc kupić tu sprzęt fotograficzny, kosmetyki, markową brytyjską odzież, złoto, alkohol. Dokonując bezcłowego zakupu należy okazać paszport lub bilet lotniczy i pamiętać o tym, że na wywóz towarów z Barbadosu obowiązują limity.  Centrum zakupów to Broad Street w stolicy  Bridgetown. Znajduje się tam kilka dużych domów towarowych i  sklepów wolnocłowych. Pelican Village , osada na obrzeżach Bridgetown, słynie ze sprzedaży lokalnego rękodzieła, m.in. tkanin batikowych, malarstwa, wyrobów z drewna, regionalnego ciasta i najpopularniejszego towaru – wspaniałego lokalnego rumu.

   

  ZDROWIE

  Wymagane szczepienie przeciw żółtej febrze dla podróżujących z krajów zagrożonych występowaniem. Zalecane szczepienie durowi brzusznemu. Należy unikać spożywania nieprzetworzonej żywności. Można korzystać z bezpłatnej opieki medycznej w szpitalach publicznych. Polecany szpital Queen Elizabeth Hospital. Uznawane są ubezpieczenia wykupione w firmach reprezentowanych na Barbados. Lekarz może zażądać zapłaty w gotówce pomimo posiadanego ubezpieczenia.

   

  ZWYCZAJE-BEZPIECZEŃSTWO

  Zwyczaje- Mieszkańcy Barbadosu znani są ze swojej uprzejmości i grzeczności, co spowodowane jest z jednej strony wpływami kultury brytyjskiej, z drugiej zaś wysoką gęstością zaludnienia na wyspie (życie blisko siebie niejako wymusza unikanie nieprzyjemnych konfrontacji). Cała wyspa rozbrzmiewa muzyką Calypso, Soca, R & B i Reggae. Najpopularniejsze na wyspie sporty to krykiet, wyścigi konne, piłka nożna (soccer) i pływanie. Warto wiedzieć, że na wyspie obowiązują normy, co do ubioru. Szorty są niemile widziane w nocnych klubach i w większości restauracji w porze obiadowej, opalanie topless jest zabronione.

   

  Religia-Ludność Większość mieszkańców Barbadosu to protestanci. Do pozostałych grup wyznaniowych należą katolicy, hindusi i muzułmanie. Oficjalnym językiem Barbadosu jest angielski, lecz większość mieszkańców wyspy używa lokalnego dialektu zwanego ‚Bajan’. Populacja Barbadosu liczy około 279 tysięcy osób (dane z 2005 roku). Około 90% ludności jest pochodzenia afrykańskiego (‚Afro-Bajans’), pozostali to Europejczycy (‚Euro-Bajans’), Azjaci, potomkowie ludów Środkowego Wschodu (‚Arab-Bajans’), a także Amerykanie i Kanadyjczycy. Obecnie najbardziej znaną Barbadoską jest Rihanna – gwiazda muzyki pop i R&B.

   

  Święta Na wyspie jest obchodzonych wiele świąt, najważniejsze z nich 1 stycznia – Nowy Rok, 21 stycznia – dzień Errola Barrowa (rocznica urodzin), Wielki Piątek, Wielkanoc (niedziela i poniedziałek, święta ruchome), 28 kwietnia – Dzień Bohaterów Narodowych, 1 maja – Święto Pracy, poniedziałek po Zielonych Świątkach (święto ruchome), 1 sierpnia – Dzień Emancypacji, Kadooment Day – Święto Zbiorów (sierpień, święto ruchome), 30 listopada – Dzień Niepodległości, 25-26 grudnia – Boże Narodzenie. 

   

  Kierowanie samochodem Po okazaniu międzynarodowego lub polskiego prawa jazdy można uzyskać miejscowe prawo jazdy (koszt – 5 USD). Wydają je m.in. wypożyczalnie samochodów. Ruch uliczny lewostronny. Wynajem samochodu typu mini-moke na 3 dni – 375–500 zł.

   

  Podróżowanie po kraju Nie ma ograniczeń ani niebezpieczeństw.

   

  Bezpieczeństwo Na Barbadosie nie występuje większe zagrożenie przestępczością. Należy zachować ostrożność na plażach po zmroku, a w hotelach cenne rzeczy przechowywać w sejfach. Warto pamiętać, że Barbados to jeden z wielu karaibskich punktów przerzutu narkotyków do USA i Europy. Nie należy, więc przyjmować od nieznajomych żadnych paczek, przesyłek itp., ani wyświadczać tzw. przysług.

   

  • Hotel, Barbados
  • Wypoczynek na egzotycznej plaży, Barbados
  • Miejsce na kąpiel, Virgin Gorda, Brytyjskie Wyspy Dziewicze
  • Hotel, Barbados
  • Hotel, Barbados