EKIPA

Marta Podleśna Nowak

Założycielka Latino Tour. Absolwentka Wydziału Geografii UW (specjalizacja w Instytucie Krajów Rozwijających Się w Zakładzie Badań Regionalnych Ameryki Łacińskiej); stypendystka programu Socrates – Erasmus na Universidad de Castilla la Mancha w Hiszpanii; absolwentka Podyplomowych Studiów Menedżerów Turystyki SGH.

 

Pilotka specjalizująca się w krajach latynoskich z ponad 10-letnim stażem. Przemierzyła wszystkie kraje Ameryki Południowej i Środkowej (za wyjątkiem Gujan i Surinamu), w większości z nich była po kilkanaście razy. Ukochaną jej formą wyjazdu jest tzw. backpacking zwany trampingiem. W 2005 roku odbyła samotną kilkumiesięczną podróż od Wenezueli poprzez Kolumbię i kraje andyjskie aż do Argentyny. Prowadzi pokazy slajdów, prelekcje w szkołach, przygotowuje nowe programy dla touroperatorów. Autorka przewodników internetowych po Wenezueli, Peru i Ekwadorze dla portalu Koniec Świata (również w redakcji portalu). W 2010 roku współpracowała z Instytutem Książki i Instytutem Reportażu – autorska koncepcja i przygotowanie cyklu Labirynt Świata w ramach Międzynarodowego Festiwalu Reportażu.

Prywatnie mama Lenki i Tymonka.

Joanna Trybowska

Współpracownik Latino Tour. Pilot wycieczek, głównie do Ameryki Łacińskiej i Azji. Asia ukończyła historię oraz Centrum Studiów Latynoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Dwukrotnie mieszkała w Hiszpanii w czasie rocznych stypendiów na Universidad de Burgos oraz w Szkole Dyplomatycznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Królestwa Hiszpanii.     Przez pół roku mieszkała i pracowała w Meksyku. W Wielkanoc w 2009 roku samotnie zwiedziła Belize i Gwatemale. Kilkukrotnie   podróżowała po: Kubie, Peru, Boliwii, Wenezueli, Chile, Argentynie, Ekwadorze i Brazylii. Publikowała artykuły poświęcone Ameryce Łacińskiej w tygodniku „Polityka” oraz czasopiśmie „Ameryka Łacińska”. Kilkukrotnie organizowała pokazy slajdów oraz wystawy zdjęć z podróży. Czasem można ją spotkać oprowadzającą grupy po Warszawie, gdyż jest licencjonowanym przewodnikiem po stolicy.

Aleksandra Konczewska

Stażystka w Latino Tour. Geograf, absolwentka Centrum Studiów Latynoamerykańskich UW, pilot wycieczek (hiszpański, angielski), pracuje w czasopiśmie geograficzno-edukacyjnym.

 

Jej pierwszy kontakt z Ameryką Łacińską związany był z pracą magisterską o edukacji ekologicznej w Ekwadorze. Potem wyjazdy i poznawanie kontynentu stały się jej pasją i sposobem na życie. Odwiedziła większość krajów Ameryki Środkowej, Ekwador, Peru, Argentynę oraz Meksyk. Uwielbia tamtejszą kuchnię, krajobrazy i ludzi.
Wolny czas spędza w górach. Jej nowym hobby jest bieganie, a najchętniej ślęczy nad mapą planując kolejne podróże.