EKWADOR KONTYNENTALNY

 •  

  DZIEŃ 1

  Zbiórka na lotnisku w Warszawie, odprawa i wylot do Ekwadoru. Przylot do Quito. Zakwaterowanie w hotelu, w centrum miasta. Spotkanie zapoznawcze oraz wręczenie teczek z mapami i informacjami o Ekwadorze i wycieczce. Kolacja powitalna i nocleg.

   

  DZIEŃ 2  QUITO
  Śniadanie. Zwiedzanie nowej części Quito (pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, obserwowanie panoramy Guapulo (kościół z XVI w.) i dolin w pobliżu Quito, Kongres z fasadą, gdzie w kamieniu są wykute sceny z historii Ekwadoru, Uniwersytet Katolicki i Politechnika, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika i inne) i kolonialnej części miasta (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa Katedra z XVI wieku, renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. (1535), barokowy kościół La Compañía z początku XVII w. (1605), oglądanie panoramy miasta z góry Panecillo. Po południu wycieczka na równik (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha, zwiedzanie Muzeum Inti Nan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku oraz Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła); możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie. Kolacja i nocleg.
   
   
  DZIEŃ 3  CUENCA
  Śniadanie. Podróż szosą Panamericana do Cuenca, miasta uznanego przez UNESCO Dziedzictwem Kulturalnym Ludzkości. Po drodze zwiedzanie hacjendy La Cienega (typowa hacjenda z XVI w.), miasteczka Latacunga iAmbato, jeziorka Yambo oraz przy dobrej widoczności obserwowanie wulkanów Chimborazo (6310m npm – najwyższy wulkan w Ekwadorze) i Carihuairazo (5020 m). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
   
   
  DZIEŃ 4  INKASKIE RUINY –  INGAPIRCA
  Śniadanie. Wycieczka do Ingapirca, najlepiej zachowanych budowli inkaskich (najpierw ok. godziny po drodze asfaltowej i później ok. godziny po drodze utwardzonej). Po południu zwiedzanie centrum kolonialnego (katedra, park Calderon, kościół El Sagrario, Plaza de las Flores, kościół San Francisco y Santo Domingo, ruiny prekolumbijskie Todos los Santos), wycieczka do punktu obserwacyjnego w Turi. Kolacja, nocleg.
   
   
  DZIEŃ 5  WIOSKI W OKOLICY CUENCA
  Śniadanie. Zwiedzanie słynnych miejscowości w rejonie Cuenca: Gualaceo (centrum tkactwa i obuwnictwa oraz największe w Ekwadorze centrum orchidei – ok. 2000 gatunków), Chordeleg (miejscowość słynąca ze złotnictwa) i Sigsig (centrum wytwarzania kapeluszy panama). Kolacja i nocleg.
   
   
  DZIEŃ 6  BAÑOS – PUYO
  Śniadanie. Wcześnie rano podróż do dżungli nadamazońskiej, najpierw Panamericaną do Ambato i stamtąd asfaltową drogą Ambato-Baños-Puyo. Po drodze przystanek w wiosce Indian Salasaca (targ wyrobów indiańskich) i miejscowości Baños, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej, gorące źródła, kaskady; kosztowanie typowych wyrobów z trzciny cukrowej; przejazd tarabitą (rodzaj kolejki linowej) przez rzekę Pastaza, wycieczka do wodospadu Pailón del Diablo. Zakwaterowanie w zajeździe, kolacja i nocleg.
   
   
  DZIEŃ 7  ORCHIDARIUM – DŻUNGLA
  Śniadanie. Zwiedzanie orchidiarium (około 300 gatunków orchidei, 60 gatunków helikonii i kilkadziesiąt gatunków bromelii, rośliny lecznicze i użytkowe, drzewa użytkowe) i zakładu wyrobów z drzewa blasa. Podróż Puyo – Misahualli, po drodze zwiedzanie Yanacocha – centrum odzyskiwania zwierząt, gdzie można obserwować zwierzęta zamieszkujące dżungle amazońską. Zakwaterowanie w zajeździe, kolacja i nocleg.
   
   
  DZIEŃ 8  WYCIECZKI PO DŻUNGLI
  Śniadanie. Spływ canoa w dół rzeki Napo i później Arajuno, wycieczka po dżungli, po drodze obserwowanie różnych roślin (wyjaśnienia lokalnego przewodnika); zwiedzanie Muzeum Amazońskiego prowadzonego przez Indian Quichua, Centrum Odzyskiwania Dzikich Zwierząt (obserwowanie zwierząt i ptaków, które żyją w dżungli nadamazońskiej). Po południu zwiedzanie indiańskiej wioski Aguano (obserwowanie wyrobu typowej ceramiki), obserwowanie płukania złota przez poszukiwaczy w rzece Napo. Kolacja i nocleg.
   
   
  DZIEŃ 9  TRANSFER DO QUITO / KĄPIEL W ŹRÓDŁACH TERMALNYCH
  Śniadanie. Podróż powrotna do Quito, ok. 5-6 godzin, z tego połowa po drodze utwardzonej i połowa po asfaltowanej. Po drodze kąpiel w gorących źródłach w Papallacta, u stóp wulkanu Antisana (3300m n.p.m., temp. wody + 40°C) – obserwowanie typowej dla tego regionu roślinności i kolibrów. W czasie podróży obserwowanie różnych stref wysokościowych (klimat, roślinność) – od 600m npm do 4000m npm (droga prowadzi przez Rezerwat Ekologiczny Antisana, Park Narodowy Cayambe – Coca i Park Narodowy Sumaco). Kolacja i nocleg.
   
   
  DZIEŃ 10  RÓWNIK
  Śniadanie. Przed południem wjazd kolejką linową na wulkan Pichincha (4050 m), u stop którego leży Quito, obserwowanie panoramy miasta z tej wysokości. Wycieczka na równik (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Inti Nan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku oraz Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła). Kolacja i nocleg.
   
   
  DZIEŃ 11  PARK NARODOWY COTOPAXI
  Śniadanie. Wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi – 5897m npm, najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Podróż ok. 1.5 godziny po drodze asfaltowanej i godzina po utwardzonej, dojazd na parking (4500 m npm), po drodze obserwowanie laharów, roślinności typowej dla strefy paramo, jazda wyschniętym dnem jeziora, wspinaczka do schroniska Jose Rivas na 4800m npm, trekking do lodowca (5000m npm), wycieczka wokół jeziora Limpiopungo (3800m npm), obserwowanie ptaków (endemiczne mewy, dzikie kaczki i inne) i dzikich koni. Kolacja i nocleg.
   
   
  DZIEŃ 12  TARG W OTAVALO
  Śniadanie. Wycieczka na targ indiański w Otavalo – podróż ok. 2 godziny po asfaltowanej szosie; po drodze, przy dobrej widoczności obserwowanie wulkanu Caymabe (ok. 5700 m npm), wulkanów ImbaburaCotacachi i innych. W Otavalo możliwość fotografowania i zakupów na najsłynniejszym targu wyrobów ludowych w Ameryce Południowej. Po południu wizyta w indiańskim warsztacie wyboru tradycyjnych instrumentów muzycznych w Peguche, zwiedzanie Cotacachi (centrum rzemiosła w skórze) i Cuicocha (jezioro w kraterze wulkanu). Kolacja pożegnalna i nocleg.
   
  DZIEŃ 13 WYLOT
  Śniadanie. Przed południem targ wyrobów ludowych w Quito, możliwość zakupu pamiątek. Transfer na lotnisko.
   
   
  DZIEŃ 14
  Przylot do Polski.

   


  Zapytaj o dostępność miejsc na wyjazd

 • Najważniejsze punkty Ekwadoru: stolica Quito, indiańskie targi i małe wioski, dżungla, Park Narodowy Cotopaxi, inkaskie ruiny Ingapirca, równik Mitad del Mundo. 

   

 • Najważniejsze punkty Ekwadoru: stolica Quito, indiańskie targi i małe wioski, dżungla, Park Narodowy Cotopaxi, inkaskie ruiny Ingapirca, równik Mitad del Mundo. 

   

  (więcej…)