EKWADOR Z GALAPAGOS

 • DZIEŃ 1 QUITO

  Przylot do Quito. Transfer do hotelu, położonego w centrum nowego Quito (przejazd ok. 2 godziny). Spotkanie zapoznawcze, informacje na temat Ekwadoru i wycieczki. Kolacja powitalna i nocleg w hotelu.
   
   
  DZIEŃ 2 BAÑOS
  Śniadanie. Podróż do dżungli nadamazońskiej, najpierw Panamericana do Ambato i stamtąd asfaltową drogą Ambato-Baños-Puyo. Po drodze zwiedzanie hacjendy La Cienega (typowa hacjenda z XVI w.), przystanek przy jeziorku Yambo, w parku Juan Benigno Vela w Ambato, w wiosce Indian Salasaca (targ wyrobów indiańskich) i w miejscowości Banos, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej, gorące źródła i kaskady; kosztowanie typowych wyrobów z trzciny cukrowej. Po południu przejazd tarabita (rodzaj kolejki linowej) przez rzekę Pastaza i zejście do wodoskadu Palion del Diablo (Diabelska Patelnia), następnie przejście po wiszącym moście. Kolacja i nocleg w zajeździe.
   
   
  DZIEŃ 3  ORCHIDARIUM I REZERWAT YANACOCHA
  Śniadanie. Zwiedzanie orchidiarium (około 300 gatunków orchidei, 60 gatunków helikonii i kilkadziesiąt gatunków bromelii, rośliny lecznicze i użytkowe, drzewa użytkowe) i zakładu wyrobów z drzewa blasa. Podróż Puyo – Misahualli, po drodze zwiedzanie Rezerwatu Yanacocha – obserwowanie zwierząt i ptaków zamieszkujących dżungle ekwadorską. Zakwaterowanie w zajezdzie, przed wieczorem kąpiel w basenie, odpoczynek. Wieczorem kolacja w i nocleg w zajeździe.
   
   
  DZIEŃ 4  DŻUNGLA
  Śniadanie. Spływ canoa w dół rzeki Napo i później Arajuno, wycieczka po dżungli, po drodze obserwowanie różnych roślin (wyjaśnienia lokalnego przewodnika); zwiedzanie Muzeum Amazońskiego prowadzonego przez Indian Quichua, Centrum Odzyskiwania Dzikich Zwierząt (obserwowanie zwierząt i ptaków, które żyją w dżungli nadamazonskiej). Po południu zwiedzanie indiańskiej wioski Aguano (obserwowanie wyrobu typowej ceramiki), obserwowanie płukanie złota w rzece Napo. Kolacja i nocleg.
   
   
  DZIEŃ 5  TRANSFER DO QUITO, ŻRÓDŁA TERMALNE
  Śniadanie. Podróż powrotna do Quito, ok. 5-6 godzin, z tego połowa po drodze utwardzonej i połowa po asflatowanej. Po drodze przystanek w Papallacta i kąpiel w gorących źródłach, u stóp wulkanu Antisana(3300m npm., temp. wody + 40°C) – obserwowanie typowej dla tego regionu roślinności i kolibrów. W czasie podróży obserwowanie różnych stref wysokościowych (klimat, roślinność) – od 600m npm do 4000m npm (droga prowadzi przez Rezerwat Ekologiczny Antisana, Rezerwat Biologiczny Cayambe – Coca i Park Narodowy Sumaco). Kolacja i nocleg.
   
   
  DZIEŃ 6  TARG OTAVALO
  Śniadanie. Wycieczka na targ indiański w Otavalo – podróż ok. 2 godziny po asfaltowanej szosie; po drodze przy dobrej widoczności obserwowanie wulkanu Caymabe (ok. 5700m npm), wulkanów ImbaburaCotacachi i innych. W Otavalo możliwość fotografowania i zakupów na najsłynniejszym targu wyrobów ludowych w Ameryce Południowej. Po południu zwiedzanie San Antonio de Ibarra (centrum rzemiosła w drewnie), Cotacachi(centrum rzemiosła w skórze) i Cuicocha (jezioro w kraterze wulkanu). Kolacja i nocleg w hotelu.
   
   
  DZIEŃ 7  PN COTOPAXI
  Śniadanie. Wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi – 5897m npm, najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Podróż ok. 1.5 godziny po drodze asfaltowanej i godzina po utwardzonej, dojazd na parking (4500 m npm), po drodze obserwowanie laharów, roślinności typowej dla strefy paramo, jazda wyschniętym dnem jeziora, wspinaczka do schroniska Jose Rivas na 4800 m npm, trekking do lodowca (4800 m npm), spacer brzegiem jeziora Limpiopungo (3800 m npm), obserwowanie ptaków (endemiczne mewy, dzikie kaczki i inne) i dzikich koni. Kolacja i nocleg.
   
   
  DZIEŃ 8 WYLOT NA GALAPAGOS
  Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot na wyspę Baltra (27 km2) na Galapagos (flora – kilka gatunków kaktusów, drzewo „palo santo” i mangrowce). Transfer na jacht, po południu zwiedzanie jednej z wysp. Nocleg na statku. W nocy statek płynie na inną wyspę. W czasie rejsu pełne wyżywienie.
   
   
  DZIEŃ 9 REJS PO WYSPACH GALAPAGOS
  Zwiedzanie wysp Galapagos, obserwowanie głuptaków zamaskowanych, głuptaków czerwone nóżki i głuptaków niebieskie nóżki, fragat, endemicznych jaskółek, endemicznych jaszczurek, także iguany morskie i lądowe, lwy morskie, endemiczne kraby. W nocy statek płynie na kolejna wyspę.
   
   
  DZIEŃ 10  REJS PO WYSPACH GALAPAGOS
  Zwiedzanie wysp Galapagos, obserwowanie pstrych iguan, lwów morskich, endemicznych krabów i jednej z najbardziej różnorodnych kolonii ptaków morskich (albatrosy, głuptaki, endemiczne mewy, ostrygojady, cucubes, endemiczne gołębie, zięby Darwina, pingwiny, etc.). Po południu czas wolny na pięknej plaży (kąpiel, opalanie, możliwość snorkeling, obserwowanie lwów morskich).
   
   
  DZIEŃ 11  REJS PO WYSPACH GALAPAGOS
  Zwiedzanie wysp Galapagos, obserowanie iguan morskich i lądowych, lwów morskich, endemicznych krabów i jednej z najbardziej różnorodnych kolonii ptaków morskich, żółwi morskich i gigantycznych żółwi lądowych.
   
   
  DZIEŃ 12 REJS PO WYSPACH GALAPAGOS – QUITO
  Zwiedzanie wyspy Seymour Norte. Odlot z wyspy Baltra, przelot do Quito, transfer do hotelu, kolacja i nocleg w hotelu.
   
   
  DZIEŃ 13  QUITO
  Śniadanie. Zwiedzanie nowej części miasta (pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorow, obserwowanie panoramy Guapulo (kosciół z XVI w.) i dolin w pobliżu Quito, Kongres z fasadą, gdzie w kamieniu są wykute sceny z historii Ekwadoru, Uniwersytet Katolicki i Politechnika, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika i inne) i kolonialnej części miasta (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa Katedra z XVI wieku, renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. (1535), barokowy kościół La Compañía z początku XVII w. (1605), oglądanie panoramy miasta z góry Panecillo). Po południu wycieczka na równik (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Inti Ñan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku oraz Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła); możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie. Kolacja i nocleg w hotelu.
   
   
  DZIEŃ 14  QUITO – WYLOT
  Śniadanie. Przed południem targ wyrobów ludowych w Quito, możliwość zakupu pamiątek. Transfer na lotnisko. Powrót do kraju.
   
   
  DZIEŃ 15
  Przylot do Polski
   

  Zapytaj o dostępność miejsc na wyjazd

 • Rejs po wyspach Galapagos: głuptaki, iguany, lwy morskie, endemiczna flora i fauna. Zwiedzanie Quito, dżungli nadamazońskiej, trekking na wulkan Cotopaxi, targ indiański w Otavalo, źródła termalne.

   

 • Rejs po wyspach Galapagos: głuptaki, iguany, lwy morskie, endemiczna flora i fauna. Zwiedzanie Quito, dżungli nadamazońskiej, trekking na wulkan Cotopaxi, targ indiański w Otavalo, źródła termalne.

   

  (więcej…)