Informacje o Ameryce Łacińskej

< Powrót do aktualności

HEART & MIND Festival: Czas dla serca, czas dla umysłu

Festiwal Heart&Mind 2014: DreamKeepers odbędzie się w dniach 20-22 czerwca, w podwarszawskiej Wildze. To już trzecia edycja tego wydarzenia w Polsce i piąta na świecie! Po raz kolejny festiwal łączy ludzi i idee na wspólnej ścieżce rozwoju. To miejsce spotkania różnych tradycji, kultur i światopoglądów. To miejsce i czas na poznanie wizji, tradycji i zawartej w niej mądrości. 

 

Prosto z serca amazońskiej dżungli, dzikich pustyń Meksyku, stepów Syberii, miejskiej dżungli Nowego Jorku, środowiska krakowskich intelektualistów oraz innych dalekich i bliskich zakątków świata przyjadą do podwarszawskiej Wilgi członkowie lokalnych starszyzn plemiennych, spadkobiercy kultur Ziemi. Mówi się o nich ‘Dreamkeepers’ – strażnicy snów i marzeń. Ci ludzie to żywe księgi, w których został zapisany wielowiekowy dorobek ich tradycji. Przekazanie mądrości i wizji następnym pokoleniom to ich najważniejsze zadanie. Taka wiedza, w dawnych czasach, była przekazywana tylko wybrańcom. Dzisiaj ową mądrość i wizje może poznać każdy z nas, niezależnie od narodowości i koloru skóry.

 

Muzyka, jako przejaw wszechobecnego, ogarniającego żywiołu powietrza, będzie niczym balsam wspomagać integrację festiwalowych doświadczeń. Dźwięki niezwykłych instrumentów, takich jak Hang Drum, didgeridoo, gong (w tym największy w Polsce Gong Miłości i Pokoju) zabiorą nas w podróż w głąb siebie podczas koncertów medytacyjnych. Doświadczymy oczyszczającej mocy kilkudziesięciu mis tybetańskich i kryształowych grających jednocześnie! Nie zabraknie etnicznych fletów, bębnów, gitar i śpiewu. Będzie relaksacyjnie, radośnie, pięknie…

 

Festiwal Heart & Mind to projekt, który potrzebuje wsparcia. Można wpłacić kwotę 5 czy 15 zł, ale wsparcie można okazać też  kupując na stronie http://polakpotrafi.pl/projekt/heart-mind-2014 konkretny produkt jak: książki, albumy, koncert muzyki medytacyjnej, kolczyki, świeczniki czy chusty inspirowane innymi kulturami a nawet sesje tarota, masaż misami dźwiękowymi  czy sesje coachingowe. Muszą uzbierać kwotę 20 tys PLN, a mają już na swoim koncie ponad 16 tys PLN. Zostało bardzo niewiele do ufundowania projektu. 

 

Pełny program i informacje o Festiwalu można znaleźć na stronie http://heartandmindfest.pl lub http://ge.tt/7B8a9ij1/v/0?c  Zapraszamy!