KARAIBY ZACHODNIE – REJS 2015 (Kajmany – Roatan – Cozumel – Bahamy)

 • Okazja do zasmakowania luksusu na kameralnym statku oferującym mnóstwo atrakcji. Jedne z najpiękniejszych na świecie raf koralowych. Farma żółwi i pływanie z delfinami.

   

   

  1 DZIEŃ
  Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, przy stanowisku odpraw LogosTour. Wylot do USA. Przylot do Miami. Transfer do hotelu w Fort Lauderdale.

   

  2 DZIEŃ  FORT LAUDERDALE
  Transfer do portu. Zaokrętowanie na statek należący do amerykańskiej linii żeglugowej, znanej z bardzo wysokiego poziomu usług. Statek zabiera na pokład ok. 3000 pasażerów, dla których przygotowano kabiny o różnym standardzie oraz wiele dodatkowych usług i atrakcji na kilkunastu pokładach.

   

  3 DZIEŃ  REJS PO MORZU KARAIBSKIM
  Dzień na morzu. Rejs po Morzu Karaibskim wzdłuż granicy z Zatoką Meksykańską. To turkusowe morze jest jednym z najcieplejszych akwenów na świecie. Temperatura wody zbliżona jest do temperatury powietrza. W jego krystalicznie czystych wodach rozciąga się druga co do wielości rafa na świecie, z bogatą florą i fauną. Dzień na morzu to okazja do skorzystania z bogatej oferty atrakcji na statku. Do dyspozycji pasażerów jest między innymi kilka basenów ze słonecznymi tarasami, jacuzzi i siłownia. Statek oferuje możliwość korzystania z wieczornych animacji, nocnego klubu, dyskoteki i kina pod gwiazdami. Na pokładach statku znajduje się kilka restauracji i drink barów, proponujących kulinarne specjały.

   

  4 DZIEŃ  WYSPA WIELKI KAJMAN (Terytorium zależne Wielkiej Brytanii)
  Rano przypłynięcie na Wyspę Wielki Kajman. Archipelag Kajmanów to trzy wyspy położone niemal w centrum regionu Karaibów. Wielki Kajman jest największą z nich i stanowi terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii. Tu znajduje się stolica kraju, George Town, gdzie mieszka ponad 50 tys. ludzi, pochodzenia afrykańskiego i europejskiego. Na wyspie znajduje się jedna z najpiękniejszych karaibskich plaż – Seven Mile Beach, pokryta drobnym piaskiem i opadająca łagodnie ku płytkiej zatoce West Bay. Otaczająca wyspę rafa koralowa przyciąga płetwonurków z całego świata. Jedną z największych atrakcji tego miejsca jest Stingray City, gdzie nurkując w płytkich wodach Zatoki North Sound można pogłaskać olbrzymie płaszczki, które przyjaźnie zbliżają się do pływających i nurkujących – kontakt z nimi to niezapomniane przeżycie. Warta odwiedzenia jest również farma żółwi – Cayman Turtle Farm, gdzie żyją zagrożone wyginięciem olbrzymie żółwie szylkretowe, kiedyś często spotykane u wybrzeży Kajmanów. Poznanie atrakcji Wielkiego Kajmana jest możliwe podczas wycieczek fakultatywnych. Wyspa to także doskonałe miejsce na wypoczynek na plaży i snorkeling. Po południu powrót na statek. Wypłynięcie w kierunku Wyspy Roatan należącej administracyjnie do Hondurasu.

   

  5 DZIEŃ  WYSPA ROATAN (Honduras)
  Rano przypłynięcie na Wyspę Roatan tworzącą wraz z Wyspami Utila i Guanyja archipelag Bay Islands w karaibskiej części Ameryki Środkowej. Wyspa ma 64 km długości i zaledwie 8 km szerokości. Można pieszo przejść wyspę wszerz, podziwiając dziewiczą przyrodę. Otacza ją jedna z najpiękniejszych na świecie raf koralowych. Na południu zaczyna się ona niemal przy samej plaży, a na północy tworzy nieprzerwaną barierę, oddzieloną od lądu płytkimi lagunami i stromą ścianą opadającą w ciemną głębię Rowu Kajmańskiego. Dzięki temu zróżnicowanemu charakterowi rafy, żyje tu ogromna ilość kolorowych ryb, płaszczek i żółwi, a koralowce przyjmują bajeczne kolory i kształty. Poza plażowaniem i nurkowaniem atrakcją jest piękny ogród botaniczny Carambola oraz Iguana Farm, na której żyje ponad 2700 legwanów. Po południu powrót na statek. Wypłynięcie w kierunku Wyspy Cozumel w Meksyku.

   

  6 DZIEŃ   WYSPA COZUMEL (Meksyk)
  Rano przypłynięcie na Cozumel, która jest niewielką wyspą, leżącą tuż przy zachodnim wybrzeżu Meksyku. W porastającej ją dżungli znaleźć można ślady starożytnej cywilizacji Majów. Tę wyspę również otacza wspaniała rafa koralowa. Dodatkową atrakcję stanowi Park Narodowy Chankanaab, utworzony wokół wewnętrznych naturalnych lagun, uważanych razem z fauną i florą za jeden z cudów natury. Turyści, dzięki spólnemu pływaniu, mogą doświadczyć niezwykłego kontaktu z delfinami. Po południu powrót na statek. Wypłynięcie w kierunku Archipelagu Bahamów. Ostatniego dnia roku uroczysta kolacja z muzyką i tańcami.

   

  7 DZIEŃ  REJS PO MORZU KARAIBSKIM
  Dzień na morzu. Korzystanie z atrakcji na statku.

   

  8 DZIEŃ  WYSPA ELEUTHERA (Bahamy)
  Przypłynięcie do portu Princess Cays na Wyspie Eleuthera, należącej do Archipelagu Bahamów. Wypoczynek na terenie ekskluzywnego, prywatnego kompleksu hotelowego należącego do linii żeglugowej. Po południu powrót na statek. Wypłynięcie w kierunku Fort Lauderdale na Florydzie.

   

  9 DZIEŃ  FORT LAUDERDALE
  Przypłynięcie do portu na Florydzie. Transfer na lotnisko w Miami. Wylot do Europy.

   

  10 DZIEŃ
  Przylot do Warszawy.


  Zapytaj o dostępność miejsc na wyjazd