Na chwałę Słońca – Inti Raymi, PERU (+ opcja Amazonia)

 • 1 dzień:     15.06         WARSZAWA / BERLIN – LIMA

  Przelot do Limy i nocleg w stolicy Peru.

   

  2 dzień:     16.06         LIMA – HUACACHINA

  Zwiedzanie miasta m. in. Plaza de Armas, katedra, klasztor San Francisco. Po południu dla chętnych wizyta w słynnym Złotym Muzeum (12 $), gdzie znajdują sie jedne z największych prywatnych zbiorów złota na świecie. Po południu przejazd do oazy Huacachina.

   

  3 dzień:     17.06         HUACACHINA – NAZCA

  Dzień relaksu nad laguną. Eksploracja okolicznych wydm – „łazikiem” terenowym,  spacery po wydmach lub zjazdy na desce. Po południu przejazd do Nazca.

   

  4 dzień:     18.06         NAZCA – AREQUIPA            

  Wycieczka nad płaskowyż Nazca, gdzie znajdują się tajemnicze linie i znaki stworzone przez dawne cywilizacje. Dla chętnych dodatkowo lot nad pustynią. Zwiedzanie słynnego cmentarza Cementerio de Chauchilla, gdzie można zobaczyć czaszki i mumie ludów Nazca. Nocny przejazd do Arequipy.

   

  5 dzień:      19.06       AREQUIPA

  Zwiedzanie Arequipy – „Białego Miasta”, które leży na wysokości 2335 m n.p.m. w wulkanicznych Kordylierach, nazwanego tak, dlatego, ze mury miasta zbudowane są z białego tufu wulkanicznego, pochodzącego z lawy po wybuchu wulkanu Chachani, około 60 milionów lat temu. Opcjonalnie wizyta w Klasztorze, Św. Katarzyny (10 $) lub w muzeum Juanity (8 $) – mumii przypadkowo znalezionej w zasniezonym stoku wzgórza Ampato. Przygotowania do wyprawy do kanionu Colca. Nocleg.

   

  6 dzień:       20.06        AREQUIPA – CHIVAY

  Wcześnie rano wyjazd w góry. Przejazd do najgłębszego kanionu świata, którym płynie rzeka Colca, po raz pierwszy ujarzmiona przez polska ekipę. Tego dnia dojeżdżamy do okolic szczytu Mismi, gdzie źródło swe ma Amazonka, główny cel naszej wyprawy. W okolicy można podziwiać lokalna faunę, lamy i alpaki oraz słynne w tym miejscu kondory. Wieczorem dla chętnych relaks w gorących źródłach (3 $). Nocleg.

   

  7 dzień:       21.06         CHIVAY – PUNO

  Przejazd na punkt widokowy Cruz del Condor. Obserwacja kondorów. Dookoła rozciągają sie ośnieżone szczyty Andów na wysokość ponad 6000 m. Przejazd do Arequipy na wieczorny autobus do Puno ( 6 h), który wspina sie przez góry, budząc sie w miasteczku nad najwyżej położonym jeziorem świata, na 3809 m n.p.m. Nocleg.

   

  8 dzień:       22.06          JEZIORO TITITACA

  Płyniemy na rejs po jeziorze Titicaca leżącym na pograniczu Peru i Boliwii. Odwiedzamy pływające wyspy Indian Uros, w całości zbudowane z żółtej trzciny o nazwie „totora” i przytwierdzone długimi palami do dna jeziora. Przepływamy dalej, na wyspę Taquile, w kształcie góry wyrastającej z wody. Wspinamy sie po 525 stopniach do osiedla Indian żyjących tam w sposób niewiele zmieniony w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Nocleg.

   

  9 dzień:        23.06          PUNO – CUZCO

  Rano wyjazd autobusem (8 h) przez jedna z najwyżej prowadzonych tras na świecie (ok. 400 km) przez wspaniale góry do stolicy imperium Inków, Cuzco. Nazwa tego miasta w ich języku oznacza pępek świata. Nocleg.

   

  10 dzień:     24.06       INTI RAYMI

  Uczestnictwo w święcie Inti Raymi, kiedyś najważniejszym święcie Inków, dziś w ogromnym przedsięwzięciu teatralnym.

  Ceremonia na chwałę Słońca odbywa się w trzech różnych miejscach, rozpoczynamy od Pałacu Qoricancha znajdującego się przy Avenida El Sol, następnie udamy się na plac główny (plaza de Armas) gdzie będzie miała miejsce druga odsłona ceremonii. Ostatnim miejscem obrzędów jest Sacsayshuaman (ok. 3 km) dokąd pojedziemy busem).

   

  11 dzień:   25.06   CUZCO – AGUAS CALLIENTES – MACHU PICCHU – CUZCO

  O świcie wyruszymy pociągiem do ruin Machu Picchu odkrytych w 1911 roku przez amerykańskiego archeologa Hirama Binghama. Mimo iż od odkrycia siedziby Inków minęło już prawie 100 lat, to nadal miejsce to jest owiane tajemnicą. Do tej pory naukowcy spierają się, co do przeznaczenia tego miejsca. Jedni uważają, że była to twierdza, inni, że letni pałac Manco Inki, który po ucieczce z Cuzco chciał mieć swoją siedzibę w niedostępnym miejscu, a jeszcze inni twierdzą, że był to klasztor „Dziewic słońca”. Niezależnie od przeznaczenia Machu Picchu, jest ono na tyle wyjątkowe i cenne, że niektórzy uznają je za ósmy cud świata. Po wspólnym zwiedzaniu z przewodnikiem każdy będzie miał czas na zwiedzanie indywidualne, żeby się samemu przekonać, czy miasto położone na szczycie góry porośniętej dżunglą dla niego również jest wyjątkowe czy nie. Chętni będą mogli się wspiąć na pobliski szczyt – Huayna Piachu. Wieczorny powrót do Cuzco.

   

  12 dzień:     26.06       CUZCO

  Zwiedzanie Cuzco, najpiękniejszych zabytków starożytnej stolicy Inków. Wieczorem będziemy mieli okazję pobawić się i zatańczyć salsę lub marengę, bo potem czeka nas przecież odludna dżungla.

   

  13 dzień:     27.06       CUZCO – LIMA

  Rano przelot do Limy. Chętni będą mogli obejrzeć słynne Muzeum Złota (wstęp 12 $), gdzie znajdują się jedne z największych prywatnych zbiorów złota na świecie. Wylot dla grupy 14 dniowej do Europy.

   

  14 dzień      28.06       Przylot do WARSZAWY lub BERLINA

   

   

   

  DODATKOWO:   AMAZONIA 

  od dnia 13-tego , cena: 800 USD

   

  13 dzień:  Przelot do Iquitos

  – największego na świecie miasta (ok. 400 000 mieszkańców) bez łączności drogowej ze światem. Po rejsie łodzią z pewnością chętnie pospacerujemy sobie po stałym lądzie i zwiedzimy miasto, które powstało w czasie boomu kauczukowego i które było budowane m.in. przez słynnego Eiffela. Główną atrakcją miasta jest dzielnica portowa pełna indiańskich handlarzy sprzedających dosłownie wszystko: począwszy od małp i owoców z dżungli, skończywszy na odrapanych statkach parowych. Po mieście będziemy się przemieszczać pieszo i wypożyczonymi motorkami, gdyż samochodów właściwie tu nie ma.

   

  14 – 15 – 16 dzień: Amazonia

  Trzydniowy wypad w głąb dżungli amazońskiej. W czasie tych dni poznamy z bliska florę i faunę największego lasu deszczowego na ziemi wędrując po dżungli z naszym przewodnikiem. Pokaże on nam, zwierzęta, zapozna z medycznymi właściwościami roślin, zabierze do wioski lokalnych Indian, gdzie będziemy mogli podpatrzeć ich lokalne życie. Nie lada atrakcją będzie łowienie piranii czy nocne bezkrwawe polowanie na kajmany…

  Nocować będziemy w lokalnych lodgach, chatkach z drewna, w których nie ma prądu a wieczory upływają na leżakowaniu w hamakch przy świetle świec, słuchaniu odgłosów dżungli czy oglądaniu rozgwieżdżonego nieba.

  17 dzień: Przelot powrotny do Limy.

  Ostatnie zakupy i wylot wieczorem do Europy.

  18 dzień: przylot do WARSZAWY lub BERLINA


  Zapytaj o dostępność miejsc na wyjazd

 • Uczestnictwo w święcie Inti Raymi (ceremonia Inków na chwałę Słońca), stolica Peru – Lima, tajemnicze ślady w Nazca, Arequipa „Białe Miasto” w wulkanicznych Kordylierach, najgłębszy na świecie kanion Colca, pukt widokowy Cruz del Condor, pływające wyspy na jeziorze Titicaca,  śladem Inków – Cuzco, Machu Picchu.

   

  Czy w połowie roku można obchodzić Nowy Rok? Można!

   

  Zapraszamy do świętowania Inkaskiego Nowego Roku  w jednym z najbardziej tajemniczych i fascynujących państw świata, w Peru!

   

  Kraj ten z całą swoja magią krajobrazów, smaków, dźwięków, historii i mieszkańców tych dawnych i tych współczesnych, ma coś jeszcze do zaoferowania –Inti Raymi czyli Inkaskie Święto ku czci słońca (inti [keczua] = Słońce). 

   

  Za czasów Inków  było to najważniejsze ich święto – religijne i państwowe, w czasie którego czczono przesilenie zimowe (tak tak, na półkuli południowej jest zima 😉 ) przypadające na 24 czerwca oraz wyżej wspomniany Nowy Rok. Słońce znajdowało się wówczas najbliżej kraju Inków i jego mieszkańców, dlatego tez najłatwiej było zaskarbić sobie jego przychylność. Równocześnie wiązało się niejako w powrotem słońca gdyż dni stawały się coraz dłuższe. W związku z końcem zbierania ziemniaków i kukurydzy, można było  od razu podziękować za plony i prosić o ich obfitość w następnym sezonie.

   

  W dzisiejszych czasach na murach swiątyń inkaskich odbywa się huczne świętowanie Inti Raymi.  Kilkudniowym paradom towarzysza kolorowe stroje, inscenizacje i tańce w pełni oddające dni świetności Inków. Wprawdzie nie przeprowadza się już ofiarowania zwierząt poprzez zabijanie lam, ale nadal kapłani inscenizują ten moment uroczystości. Po udawanej rzezi lam, władca ofiaruje serce Pachamamie (bogini ziemi, której świętym zwierzęciem była lama), a z plam krwi przepowiada przyszłość.  

   

  Niezwykły spektakl trwa do wieczora, któremu towarzyszy nieustająca zabawa, przeciągająca się do białego rana, jak to podczas świętowania nowego roku 🙂

   

 • Uczestnictwo w święcie Inti Raymi (ceremonia Inków na chwałę Słońca), stolica Peru – Lima, tajemnicze ślady w Nazca, Arequipa „Białe Miasto” w wulkanicznych Kordylierach, najgłębszy na świecie kanion Colca, pukt widokowy Cruz del Condor, pływające wyspy na jeziorze Titicaca,  śladem Inków – Cuzco, Machu Picchu.

   

  Czy w połowie roku można obchodzić Nowy Rok? Można!

   

  Zapraszamy do świętowania Inkaskiego Nowego Roku  w jednym z najbardziej tajemniczych i fascynujących państw świata, w Peru!

   

  Kraj ten z całą swoja magią krajobrazów, smaków, dźwięków, historii i mieszkańców tych dawnych i tych współczesnych, ma coś jeszcze do zaoferowania –Inti Raymi czyli Inkaskie Święto ku czci słońca (inti [keczua] = Słońce). 

   

  Za czasów Inków  było to najważniejsze ich święto – religijne i państwowe, w czasie którego czczono przesilenie zimowe (tak tak, na półkuli południowej jest zima 😉 ) przypadające na 24 czerwca oraz wyżej wspomniany Nowy Rok. Słońce znajdowało się wówczas najbliżej kraju Inków i jego mieszkańców, dlatego tez najłatwiej było zaskarbić sobie jego przychylność. Równocześnie wiązało się niejako w powrotem słońca gdyż dni stawały się coraz dłuższe. W związku z końcem zbierania ziemniaków i kukurydzy, można było  od razu podziękować za plony i prosić o ich obfitość w następnym sezonie.

   

  W dzisiejszych czasach na murach swiątyń inkaskich odbywa się huczne świętowanie Inti Raymi.  Kilkudniowym paradom towarzysza kolorowe stroje, inscenizacje i tańce w pełni oddające dni świetności Inków. Wprawdzie nie przeprowadza się już ofiarowania zwierząt poprzez zabijanie lam, ale nadal kapłani inscenizują ten moment uroczystości. Po udawanej rzezi lam, władca ofiaruje serce Pachamamie (bogini ziemi, której świętym zwierzęciem była lama), a z plam krwi przepowiada przyszłość.  

   

  Niezwykły spektakl trwa do wieczora, któremu towarzyszy nieustająca zabawa, przeciągająca się do białego rana, jak to podczas świętowania nowego roku 🙂

   

  (więcej…)