PERU BRAZYLIA ARGENTYNA – Najpiękniejsze miejsca Ameryki Południowej

 •  

  Dzień 1
  Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadkami do Cuzco w Peru. Możliwy nocleg tranzytowy w jednym z miast południowoamerykańskich.

   

  Dzień 2
  Przylot do Cuzco, dawnej stolicy imperium Inków, położonej na wysokości 3320 m n.p.m. Zwiedzanie tego pięknego miasta z niezwykłą atmosferą. Oglądanie kościoła San Blas, El Triunfo i klasztoru Św. Katarzyny oraz innych zabytków zbudowanych na fundamentach budowli Inków. Wizyta w górującej nad miastem inkaskiej twierdzy Sacsaywaman. Nocleg w hotelu w Cuzco.

   

  Dzień 3
  Wycieczka do Doliny Urubamby, niegdyś kwitnącego regionu państwa Inków, które było spichlerzem imperium. Dnem doliny płynie spieniona rzeka Urubamba. Zwiedzanie imponujących ruin inkaskiego miasta i współczesnego Pisac ze słynnym targiem, który dzisiaj jest pełen pamiątek. Postoje w najciekawszych miejscach. Lunch podczas wycieczki. Powrót do Cuzco na nocleg.

   

  Dzień 4
  Rano wycieczka pociągiem do Machu Picchu – wymarzonego celu podróżników z całego świata. Atrakcją jest już sam dojazd pociągiem, z którego możemy podziwiać zmieniający się za każdym zakrętem andyjski krajobraz. W końcu pociąg dojeżdża do niewielkiej stacji kolejowej i stamtąd następuje wyjazd mikrobusem do Machu Picchu. Zwiedzanie niezwykłego miasta Inków w pięknej scenerii pokrytych wieczną zielenią górach. Oglądamy wszystko, co najważniejsze mając czas na robienie pięknych zdjęć. Po południu powrót pociągiem i mikrobusem do Cuzco i nocleg.

   

  Dzień 5
  Całodzienny przejazd turystycznym autokarem nad Jezioro Titicaca.Przejazd drogą z pięknymi, andyjskimi krajobrazami. Przekraczamy łagodną przełęcz o wysokości ponad 4100 m n.p.m. Piękne andyjskie szczyty wydają się być na wyciągnięcie ręki. Lunch podczas postoju. Przystanek w jednym ze stanowisk archeologicznych położonych na trasie przejazdu. Jesteśmy w rejonie Titicaca, w miejscu narodzenia się kultury Inków. To właśnie stąd pochodził legendarny założyciel imperium Manco Capac. Wieczorem dojazd do miasta Puno i nocleg w hotelu.

   

  Dzień 6
  Piękny dzień nad Jeziorem Titicaca. Jesteśmy na sporej wysokości i musimy odpowiednio zadbać o dobre samopoczucie, w czym pomoże nasz znakomity pilot wycieczki. Żeglujemy na pływające wyspy Uros. Wyspy zamieszkane są przez potomków Indian, którzy chroniąc się przed Inkami, wybudowali świat z trzciny. Zwiedzanie trzcinowych domów, wypróbowanie trzcinowej łodzi. Po południu jedziemy do Sillustani. Widzimy tu prastare, preinkaskie cmentarzyska budowane w formie wież (chullpas). Najwyższe z nich mają aż 12 metrów. Były budowane dla szlachetnie urodzonych Indian Collas. Nocleg w Puno.

   

  Dzień 7
  Przejazd na pobliskie lotnisko i wylot do Limy. Spacer po kolonialnym centrum stolicy Peru: Plaza de Armas z katedrą oraz klasztor Franciszkanów.  Zwiedzanie Muzeum Złota – poznanie głównych zagadnień związanych z cywilizacją prekolumbijską Peru. Kolacja w lokalnej restauracji  kończąca pobyt w Peru. Nocleg w Limie.

   

  Dzień 8
  Przejazd na lotnisko i wylot do Rio de Janeiro. Zakwaterowanie w hotelu. Przed snem nie obędzie się bez spaceru po promenadzie w  Copacabana, wzdłuż najsłynniejszej plaży świata. Nocleg w hotelu w Rio w pobliżu plaż Copacabana lub Ipanema.

   

  Dzień 9
  Pobyt w Rio de Janeiro. Poznawanie miasta – wjazd kolejką linową na słynną Głowę Cukru – Pao de Açucar. Czas wolny na Copacabana – można go wykorzystać na odpoczynek, plażowanie,  spacery, zakupy i degustacje znakomitej kuchni. Nocleg w hotelu w Rio w pobliżu plaż Copacabana lub Ipanema.

   

  Dzień 10
  Zwiedzanie Rio de Janeiro: Sambodrom – miejsce, w którym odbywają się parady karnawałowe, Stadion Maracana. Wjazd kolejką na wzgórzeCorcovado ze sławną statuą Chrystusa Zbawiciela, ikoną miasta. Rozciąga się stąd wprost fenomenalny widok na Rio i zatokę. Wieczorem oczywiście przychodzi czas na rozrywki – możliwość pokazu samby (dodatkowo płatne) wykonywanej przez jedną ze szkół uczestniczących w pokazie karnawałowym. Nocleg w hotelu w Rio w pobliżu plaż Copacabana lub Ipanema.

   

  Dzień 11
  Przejazd na lotnisko i wylot do Wodospadów Iguassu, jednej z największych atrakcji świata. Wodospady utworzyły się na wysokim progu rzeki Iguassu, dopływu potężnej Parany. Te położone na granicy brazylijsko – argentyńskiej wodospady, będziemy podziwiać dosłownie z każdej strony.  Najpierw podziwiamy je od strony brazylijskiej. Na specjalnie wybudowanych tarasach można podejść pod same wodospady mocząc się przy okazji, co podczas upalnych dni bywa przyjemne. Nocleg w mieście Foz do Iguassu.
   

  Dzień 12
  Podziwianie Wodospadów Iguassu, od strony argentyńskiej ze wszystkich możliwych punktów widokowych. Największe wrażenie robi Garganta del Diablo (Piekielna Gardziel), najsłynniejsza odnoga wodospadów. Chętni (dodatkowo płatne) mogą wziąć udział w krótkim, emocjonującym rajdzie łodzią, po którym na uczestnikach nie pozostaje sucha nitka. Po południu lub wieczorem wylot do Buenos Aires. Transfer do hotelu i nocleg.

   

  Dzień 13
  Zwiedzanie pięknego Buenos Aires: najważniejsze place, ulice i pomniki. Wyjazd do dzielnicy artystów La Boca. Ta dawna dzielnica biednych robotników portowych jest dziś modną i barwną częścią miasta. Oglądamy monumentalne gmachy świadczące o dawnej świetności miasta. Zaglądamy też na niezwykły cmentarz Recoletta, gdzie pochowano Evitę Peron będącą bożyszczem tłumów.  Zwiedzimy okolice San Telmo, gdzie tango czasem tańczy się wprost na ulicy. Wieczorem udajemy się na pokaz tańca i muzyki tango na najwyższym poziomie. Pokaz jest połączony z kolacją. Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

   

  Dzień 14
  Rano wyjazd do pobliskiego Lujan, gdzie znajduje się najważniejsze dla Argentyńczyków sanktuarium maryjne Nuestra Senora de Lujan, szczególnie popularne po wyborze papieża Franciszka. Każdego roku przybywa tu pięć milionów pielgrzymów. Obiad „farmerski” w wiejskiej restauracji, okazja do skosztowania doskonałej wołowiny i argentyńskiego wina. Powrót do Buenos Aires i dalszy ciąg zwiedzania tego wspaniałego miasta. Wieczorem namawiamy, by wyjść do klubu i spróbować swoich sił w tańczeniu lub przynajmniej popatrzeć, jak tango tańczą Argentyńczycy (wstęp do klubu we własnym zakresie, cena zależy od klubu). Nocleg w Buenos.

   

  Dzień 15
  Rano czas na ostatnie zakupy. Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy.

   

  Dzień 16
  Przylot do Warszawy.


  Zapytaj o dostępność miejsc na wyjazd

 • Największe atrakcje Peru i Imperium Inków: Cuzco, Machu Picchu, jezioro Titicaca, dolina Urubamby. Najwspanialsze wodospady świata – Iguacu. Roztańczone Buenos Aires i Rio de Janeiro.

   

   

  Podczas tej krótkiej i nadzwyczaj atrakcyjnej wycieczki zwiedzamy najciekawsze miejsca Ameryki Południowej. Ograniczamy się wyłącznie do miejsc rzeczywiście wyjątkowych: Cuzco, Machu Picchu, Jezioro Titicaca, Wodospady Iguassu, Rio de Janeiro i Buenos Aires. Każda z tych nazw elektryzuje i pobudza wyobraźnię. Jest to wyjazd dla osób, które nie mają czasu na kilka wycieczek do  Ameryki Południowej i chcą zobaczyć „wszystko” za jednym razem. Przeloty zamiast uciążliwych przejazdów, wygodne, wynajęte mikrobusy oraz dobre warunki zakwaterowania sprawiają, że jest to wycieczka dla każdego.

   

 • Największe atrakcje Peru i Imperium Inków: Cuzco, Machu Picchu, jezioro Titicaca, dolina Urubamby. Najwspanialsze wodospady świata – Iguacu. Roztańczone Buenos Aires i Rio de Janeiro.

   

   

  Podczas tej krótkiej i nadzwyczaj atrakcyjnej wycieczki zwiedzamy najciekawsze miejsca Ameryki Południowej. Ograniczamy się wyłącznie do miejsc rzeczywiście wyjątkowych: Cuzco, Machu Picchu, Jezioro Titicaca, Wodospady Iguassu, Rio de Janeiro i Buenos Aires. Każda z tych nazw elektryzuje i pobudza wyobraźnię. Jest to wyjazd dla osób, które nie mają czasu na kilka wycieczek do  Ameryki Południowej i chcą zobaczyć „wszystko” za jednym razem. Przeloty zamiast uciążliwych przejazdów, wygodne, wynajęte mikrobusy oraz dobre warunki zakwaterowania sprawiają, że jest to wycieczka dla każdego.

   

  (więcej…)