test14

Szlakiem Inków: PERU, BOLIWIA, EKWADOR

Kultowe miejsca Inków: Cuzco, Machu Picchu, Święta Dolina Inków (Ollantaytambo), wyprawa do amazońskiej dżungli, pobyt na Równiku, tajemnice Nazca, oaza Huacachina, wycieczka do najgłębszego na świecie kanionu Colca, 3 stolice – Peru, Lima, La Paz (najwyżej położona stolica świata), wyspy Uros i Taquille na jeziorze Titicaca, największy targ indiański w Pisac. 

 

Proponowana przez nas wyprawa pozwoli w pełni posmakować uroków Ameryki Południowej. Odkryjemy nie tylko cuda tamtejszej przyrody, ale będziemy mogli także poznać dawną i obecną kulturę tych terenów Zachwycimy się majestatycznymi Andami, najgłębszym kanionem świata i najwyższym wodospadem na globie, popłyniemy canoe w głąb dżungli amazońskiej i zobaczymy słynne wenezuelskie tepui, zanurkujemy wśród raf koralowych i wygrzejemy się na pustyni… Ale to nie wszystko! Pośród tej niezwykle bogatej i różnorodnej w formy przyrody odnajdziemy ślady dawnych, tajemniczych cywilizacji i kultur: Inków, Nasca, Uros, Taquille czy Tihuanaco. Przeniesiemy się do czasów konkwisty i w świat mitów współczesnych Indian, choćby wielkich rodzin władających do dziś językiem: Ajmara i Keczua. W czasie takiej wyprawy nie ma czasu na nudę– z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

 

1 dzień: WARSZAWA / BERLIN – LIMA
Przelot do Limy i nocleg w stolicy Peru.

 

2 dzień: LIMA – HUACACHINA
Zwiedzanie miasta m. in. Plaza de Armas, katedra, klasztor San Francisco  z  katakumbami.  Przejazd do oazy Huacachina.

 

3 dzień: HUACACHINA – NAZCA
Dzień relaksu nad laguną. Eksploracja okolicznych wydm – „łazikiem” terenowym,  spacery po wydmach lub zjazdy na desce. Po południu przejazd do Nazca.

 

4 dzień: NAZCA – AREQUIPA            

Wycieczka nad płaskowyż Nazca, gdzie znajdują się tajemnicze linie i znaki stworzone przez dawne cywilizacje. Dla chętnych dodatkowo lot nad pustynią. Zwiedzanie słynnego cmentarza Cementerio de Chauchilla, gdzie można zobaczyć czaszki i mumie ludów Nazca. Nocny przejazd do Arequipy.

 

5 dzień: AREQUIPA
Zwiedzanie tzw. “Białego Miasta”, które leży na wysokości 2335 m n.p.m.  w wulkanicznych Kordylierach. Zobaczymy m.in. klasztor Santa Catalina.

 

6 dzień: AREQUIPA – KANION COLCA – CHIVAY
Wycieczka do najgłębszego na świecie kanionu Colca osiągającego głębokość 3400 m i ciągnącego się na długości ok. 100 km. Przejazd przez rezerwat wigonii i lam przez przełęcz na wysokości 4800 m.

 

7 dzień: KANION COLCA – PUNO
Rano przejazd na punkt widokowy Cruz del Condor. Obserwacja kondorów. Dookoła rozciągają się ośnieżone szczyty Andów wznoszące się na wysokość ponad 6000 metrów. Po południu przejazd do Puno – miasta nad brzegiem jeziora Tititaca.

 

8 -9 dzień: JEZIORO TITICACA
Rejs po największym jeziorze Ameryki Płd. i najwyżej położonym żeglownym jeziorze na świecie (3812 m n.p.m) na trzcinowe wyspy Uros i  jedyną w swoim rodzaju wyspę Taquile. Niezapomnianym przeżyciem będzie nocleg na wyspie Amantani u lokalnych mieszkańców.

 

10 dzień: PUNO – COPACABANA – LA PAZ
Przejazd malowniczą trasą przez Copacabana do La Paz. Po drodze przeprawa łodzią przez jezioro Titicaca.

 

11 dzień: LA PAZ
Zwiedzanie najwyżej położonej stolicy świata (ok. 4000 m n.p.m.), m. in. budzący dreszcze Targ Czarowników, kościół Św. Franciszka. Wycieczka do Księżycowej Doliny, gdzie znajdują się utworzone przez naturę liczne wąwozy.

 

12 dzień: LA PAZ – PUNO
Przejazd do Peru. Po drodze fakultatywne zwiedzanie tajemniczych ruin Tihuanaco. Powrót do Puno.

 

13 dzień: PUNO – CUZCO
Przejazd do leżącego na ok. 3400 m n.p.m. Cuzco – stolicy państwa Inków.

 

14 dzień: CUZCO
Zwiedzanie Cuzco, starożytnej stolicy imperium Inków, gdzie znajdują się wspaniałe ruiny zabytkowych budowli. Zwiedzamy świątynię słońca Coricancha, kolonialne kościoły i okoliczne ruiny Inków.

 

15 dzień: CUZCO – MACHU PICCHU
Przejazd pociągiem do Machu Picchu, tajemniczego miasta Inków, ukrytego wysoko w górach i otoczonego skalnymi urwiskami i szczytami. Fakultatywnie kąpiel w gorących źródłach w położonej poniżej wiosce Aguas Calientes.

 

16 dzień: CUZCO
Wycieczka do Świętej Doliny Inków z inkaskimi ruinami w Ollantaytambo. Wizyta na największym targu indiańskim w Pisac.

 

17 dzień: CUZCO – LIMA
Przelot do Limy. Dla chętnych zwiedzanie słynnego Muzeum Złota, gdzie mieści się jedna z największych prywatnych kolekcji złotych ozdób. Nocleg w Limie.

 

18 dzień : LIMA – TUMBES/QUITO – BAÑOS
Przelot do Tumbes lub Quito w Ekwadorze. Transfer do położonej u stóp dżungli ekwadorskiej miejscowości Baños.

19 dzień: BAÑOS – PUYO – dżungla
Przejazd przez Puyo w głąb dżungli. Całodniowa wycieczka z miejscowym przewodnikiem, Indianinem, do turystycznej wioski indiańskiej w głębi amazońskiej dżungli. Nocleg w dżungli.

 

20 dzień: dżungla – BAÑOS
Rano obserwacja licznej flory i fauny. Spływ w canoe.  Przejazd oryginalną kolejką linową na drugi brzeg rzeki. Powrót do Baños.

 

21 dzień: BAÑOS – QUITO
Czas na relaks – kąpiel w gorących źródłach pod kaskadą. Dla aktywnych  rafting po górskiej rzece. Po południu przejazd do Quito.

 

22 dzień: QUITO i równik
Zwiedzanie stolicy Ekwadoru, miasta znajdującego się na światowej liście dziedzictwa UNESCO. Po południu wycieczka na równik. Zwiedzamy turystyczne miasteczko La Mitad del Mundo.

 

23 dzień: QUITO – CARACAS – wylot do EUROPY
Przejazd na lotnisko. Wylot do Europy.

 

24 dzień: Przylot do WARSZAWY lub BERLINA

 

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE

 

NAZCA

Cena: 100 USD
Przelot awionetką nad płaskowyżem

 

TIHUANACO

Cena: 15 USD

Zwiedzanie ruin Tihuanco w Peru