Informacje o Ameryce Łacińskej

< Powrót do aktualności

WIECZÓR LATYNOSKI w Teatrze Buffo w Warszawie

Gorąca, muzyczno-taneczna podróż poprzez Kubę, Meksyk, Chile, Argentynę, Brazylię i Hiszpanię. Latynoskie rytmy, rewelacyjni muzycy, piękne wokalistki i ekscytujący tancerze. Ten WIECZÓR to idealna wprost propozycja dla miłośników energetycznej latynoskiej muzyki, dynamicznego tańca łączącego radość tańczenia ze sztuką uwodzenia.

Usłyszymy m. innymi takie piosenki jak: Copa de La Vida, Guantanamera, Let’s Get Loud, La Paloma, Bajo Bongo, La Isla Bonita, Macarena, Besame mucho, La Cucaracha, The Girl From Ipanema, Zbuntowany anioł, Speedy Gonzales, Maria Maria, Conga, Lambada, Black Magic Woman.
W spektaklu obok artystów Studia „Buffo” zobaczymy m.in. „AFRO CARNAVAL”. Rewia latynoska powstała w grudniu 2007 z inicjatywy Youssefa Trabelsi – tancerza , choreografa, modela i aktora z Tunezji. Grupę współtworzą profesjonalni i doświadczeni tancerze z różnych stron świata, m.in. z Kolumbii, Meksyku, Ukrainy i oczywiście z Polski. W repertuarze „Afro Carnaval” ma takie gatunki jak afro (oparte na technice modern), samba, lambada, salsa, cha-cha-cha, reggaeton, hip-hop, a nawet fire-show w wykonaniu lidera i inne… W swoich pokazach zespół łączy latynoskie tańce narodowe z profesjonalnymi, współczesnymi technikami rewiowymi i musicalowymi, dzięki czemu ich widowiska są niezwykle spektakularne i oszałamiają nawet najbardziej wymagającą widownię.
Grupa ma już na swoim koncie kilkadziesiąt (!) pokazów tanecznych, w tym programy telewizyjne i seriale, teledyski, festiwale, ważne wydarzenia artystyczne i pokazy podczas imprez komercyjnych. Artyści „Afro Carnaval” aktywnie działają na rynku modelingu, reklamy i filmu. Uczestniczą w innych projektach tanecznych, doskonaląc swój warsztat i wizerunek scenicznych na wielu estradach Polsce i za granicą. Od stycznia 2008 rewia Youssefa współtworzy spektakle Teatru „Buffo” – „Wieczór Latynoski” i „Hity Buffo” w reż. Janusza Józefowicza.

[za: www.salsa.org.pl]
Więcej: www.afrocarnaval.iportfolio.pl