Wyprawa na koniec świata: CHILE, ARGENTYNA

 •  

  1 dzień: POLSKA – SANTIAGO DE CHILE
  Wylot do Santiago de Chile.

   

  2-3 dzień: SANTIAGO DE CHILE
  Przylot z Europy i przylot grupy z Atakamy. Dziś zwiedzi my miasto, które zostało założone w 1541 roku przez hiszpańskiego konkwistadora Pedro de Valdivia. Santiago jest położone w Dolinie Środkowochilijskiej otoczonej górami – Andami ze wschodu i Kordylier Nadbrzeżną od zachodu. W czasie trzęsień ziemi wiele zabytków zostało zniszczonych – najstarszą i najatrakcyjniejszą budowlą miasta jest Kościół św. Franciszka (Iglesia de San Francisco) pochodzący  z 1628 roku. Wartym odwiedzenia jest też Plaza de Armas, na którym tradycyjnie stoi katedra, ratusz i pałac biskupi oraz słynne historyczne wzgórze – Cerro Santa Lucia. Warto wiedzieć, że wzgórze to nazywane jest przez Indian, Helen czyli Wzgórze Smutku, ponieważ tam przybyli wodzowie indiańscy z gałązkami cynamonowymi oznaczającymi rozejm i prośbę o pokój, a Valdivia wszystkich zdradziecko wymordował.

   

  4 dzień: VALPARAISO – VINA DEL MAR – SANTIAGO DE CHILE.
  Całodniowa wycieczka na wybrzeże Pacyfiku do je-dnego z największych portów Ameryki Południowej – Valparaiso. Miejscowość ta ma dosyć bogatą historię, bo do 1914 roku czyli czasu otwarcia Kanału Panamskiego była to najważniejsza przystań dla statków pływających między Pacyfikiem i Atlantykiem. Chilijczycy mówią o Valparaiso po prostu Valp. Można tu powłóczyć się po krętych uliczkach, które pną się po okolicznych wzgórzach (cerros) i zachwycić się kolo rowymi, ubogimi chatami, ogródkami i zakątkami. Dziś odwiedzimy także inną dosyć ciekawą miejscowość: Vina del Mar – tzw. miasto – ogród. Powrót do Santiago de Chile.

   

  5 dzień: SANTIAGO – PUNTA ARENAS
  Dzień zaczniemy od przelotu (trwającego ok. 2 godz.) do Punta Arenas – stolicy regionu Magellanes i zarazem portu położonego na Cieśniną Magellana.

   

  6 dzień: PUNTA ARENAS
  Dzisiaj czeka nas wycieczka do Fortu Bulnes, fortecy założonej w 1843 roku przez chilijską armię oraz do Portu Głodu. Po południu atrakcją będzie obejrzenie Fiordu Seno Otway, gdzie można obserwować kolonię pingwinów Magellana.

   

  7 dzień: PUNTA ARENAS – PUERTO NATALES
  O 9.00 pojedziemy (około 3 h) do Puerto Natales, miasta leżącego nad Fiordem Ostatniej Nadziei i na granicy jednego z najpiękniejszych na świecie parków narodowych – Torres del Paine.

   

  8 dzień: PN TORRES DEL PAINE
  Zwiedzanie Parku Narodowego Torres del Paine rozpoczniemy od całodziennej wycieczki, w czasie której będziemy mogli m.in. podziwiać słynny lodowiec Grey. Chętni (w ramach wycieczki fakultatywnej) zwiedzą piękną jaskinię Milodona, w której odkryto szczątki ogromnego leniwca zmarłego tysiące lat temu.

   

  9 dzień: PARK NARODOWY TORRES DEL PAINE
  Całodniowy trekking po PN Torres del Paine pod potężne granitowe iglice, które stanowią jeden z symboli Patagonii.

   

  10 dzień: PN TORRES DEL PAINE – PUERTO NATALES
  Kolejny dzień pobytu w parku zaczniemy od rejsu statkiem pośród fiordów do stóp lodowców Balmaceda i Serrano. Chętni będą mogli zjeść obiad na typowej patagońskiej estancji, gdzie poznamy życie tutejszych mieszkańców – huaso (chilijski odpowiednik argentyńskich gaucho), czyli południowo-amerykańskich kowbojów. Po wycieczce wracamy do Puerto Natales.

   

  11 dzień: PUERTO NATALES – CALAFATE
  Przejazd do Calafate w Argentynie (ok. 6 godz.). Przekroczenie granicy.

   

  12 dzień: PERITO MORENO
  Jesteśmy w Argentynie. Dziś czeka nas całodzienna wycieczka do czoła lodowca Perito Moreno, jednego z nielicznych wciąż powiększających się lodowców na świecie, którego szerokość wynosi 35 km, a wysokość ponad 80 m.

   

  13 dzień: CALAFETE – CHALTEN
  Dziś wielka atrakcja dla miłośników gór – pojedziemy (około 4,5 godz.) do kultowej bazy wspinaczy wysokogórskich, El Chalten.

   

  14 dzień: CERRO TORRE – CALAFATE
  Dzisiejszy dzień będzie z pewnością spełnieniem marzeń wszystkich miłośników wysokich gór, gdyż odbędziemy trekking pod najwspanialsze i najsłynniejsze szczyty Andów. Między innymi będziemy mieć szczęście zobaczyć wspaniałą iglicę Cerro Torre – marzenie wielu wspinaczy, także i tych z filmu Wernera Herzoga p.t.: „Krzyk kamienia”. Po dniu pełnym wrażeń wrócimy na nocleg do Calafate.

   

  15 dzień: CALAFETE – RIO GALLEGOS
  W południe wyruszymy do Rio Gallegos, ostatniego kontynentalnego miasta Argentyny. Podróż będzie trwała około 5 godzin.

   

  16 dzień: RIO GALLEGOS – RIO GRANDE – USHUAIA
  O 10.00 rozpoczniemy całodzienny (dwunastogodzinny) przejazd do Ushuaii, która jest najbardziej wysuniętą na południe osadą na Ziemi Ognistej. Około 17.00 będziemy mieć małą przerwę, bo zatrzymamy się w Rio Grande.

   

  17 dzień: USHUAIA
  Zwiedzanie miejscowości, która jest położona najdalej na południe na kuli ziemskiej. Nazwa została nadana przez Indian Yamana – wg nich nazwa oznacza „zatokę u krańca” (ush – w głębi, wuaia – zatoka). Mimo że Indianie zamieszkiwali te tereny od wielu setek lat, to oficjalnie miasto zostało założone w 1884 r. przez anglikańskiego pastora Thomasa Bridgesa. Będąc na krańcu świata, odbędziemy także wycieczkę pod lodowiec, z którego rozpościera się malowniczy widok na całe miasto i cieśninę Beagle.

   

  18 dzień: PN TIERRA DEL FUEGO
  Wizyta w muzeum – więzieniu, pozostałości po czasach, gdy Ushuaia była kolonią karną. Pod koniec XIX wieku władze Argentyny postanowiły uczynić z Ziemi Ognistej kolonię karną. Wydawało się, że odległa i dzika wyspa będzie najlepszym rozwiązaniem, żeby więźniowie nie uciekali. W 1902 roku sami skazańcy rozpoczęli budowę więzienia, które dziś można zwiedzać, gdyż jest obiektem muzealnym. Dziś odwiedzimy także słynną „Latarnię Końca Świata”. Dla chętnych rejs po kanale Beagle i możliwość zobaczenia  koloni lwów morskich.

   

  19 dzień: USHUAIA – BUENOS AIRES
  Dzisiaj zrobimy sobie wycieczkę do Parku Narodowego Tierra del Fuego. W związku z tym będziemy mieli okazję podziwiać wiele gatunków zwierząt, które zamieszkują te teren, np. srebrnych lisów, kondorów, kormoranów. Po południu przelot do Buenos Aires.

   

  20 dzień: BUENOS AIRES
  Dziś zwiedzamy jedno z największych miast Ameryki Południowej i zarazem jeden z największych portów świata. W czasie naszej wycieczki po mieście zobaczymy m.in. zabytkowa dzielnicę San Telmo i Plac Majowy z Pałacem Prezydenckim. Opcjonalnie będzie można zwiedzić teatr Kolumba i zobaczyć jak profesjonaliści tańczą argentyńskie tango.

   

  21 dzień: BUENOS AIRES
  Dziś w dalszym ciągu zwiedzamy stolicę Argentyny – pojedziemy do dzielnicy artystów La Boca i na cmentarz Recoleta, gdzie pochowana jest Ewita Peron.

   

  22 dzień: BUENOS AIRES
  Żegnamy się powoli z Ameryką Południową. Każdy będzie miał czas na indywidualne zwiedzanie i zakupy pamiątek.

   

  23 dzień: BUENOS AIRES – wylot do EUROPY
  Wylot z Buenos Aires do Warszawy lub Berlina.

   

  24 dzień: przylot do EUROPY

   

   

  DODATKOWE PROPOZYCJE:

   

  PUSTYNIA ATACAMA W CHILE
  Cena: 800 USD, czas: 4 dni 
  1 dzień: Przelot z Santiago de Chile do Calamy (2 h) i przejazd do San Pedro de Atacama (2 h).
  2 dzień: Całodniowa wycieczka na pustynię Atacama, Salar de Atacama oraz do lagun Miscanti i Miniques.
  3 dzień: O świcie wycieczka do najwyżej na świecie położonych gejzerów El Tatio i termalnych źródeł (możliwość kąpieli). Po południu wycieczka do Doliny Księżycowej.
  4 dzień: Przejazd z SP de Atacama do Calamy (2 h). Przelot z Calamy do Santiago (2 h).
   
  WYSPA WIELKANOCNA
  Cena: ok. 1750 USD, czas 4 dni
   
  URUGWAJ
  Cena: ok. 70 USD, czas: 1 dzień
  Całodniowa wycieczka z Buenos Aires do Colonii, zabytkowego miasteczka w Urugwaju po drugiej stronie rzeki La Plata.
   
  WODOSPADY IGUAZU
  Cena: ok. 240 USD, czas 4 dni
  1 dzień: Przejazd z Buenos Aires do Puerto Iguazu (16 h).
  2 dzień: Zwiedzanie argentyńskiej strony wodospadów m.in. największego zwanego Gardzielą Diabła.
  3 dzień: Przekroczenie granicy z Brazylią. Zwiedzanie brazylijskiej strony wodospadów.
  4 dzień: Całodzienny przejazd do Buenos Aires (16 h).

  Wycieczki fakultatywne, ze względu na przedłużenie wyprawy ustalamy w Polsce.


  Zapytaj o dostępność miejsc na wyjazd

 • Lodowce Perito Moreno, Balmacedo, Serrano, Grey, Ziemia Ognista, trekking w PN Torres del Paine i pod Cerro Torre, kolonia pingwinów magellańskich na Fiordzie Seno Otway, wizyta na patagońskim rancho, Ushuaia – miasto „na końcu świata”, 2 stolice: Santiago de Chile i Buenos Aires.

   

  Chile i Argentyna to państwa, które mogą  być  wyzwaniem dla podróżników poszukujących surowych i zarazem egzotycznych krajobrazów.

   

  W czasie naszej wyprawy zobaczymy piękne lodowce Balmacedo, Serrano czy Grey i przede wszystkim chyba najwspanialsze i najczęściej fotografowane szczyty świata, choćby legendarne Cerro Torre. Będziemy mieli również okazję zobaczyć jak wygląda „koniec świata”, gdy pojedziemy na sam kraniec Ameryki do miejscowości Ushuaia, a także zwiedzić dwie wielkie stolice: Santiago de Chile i jak śpiewa Kora z Maanamu “Boskie Buenos Aires”.

   

  Chętni, mogą skorzystać z okazji i wybrać dodatkowe opcje wycieczek do tak fascynujących miejsc, jak: najbardziej sucha pustynia świata – Atacama, najpiękniejsze wodospady na globie – Iguazu, tajemnicza i fascynująca Wyspa Wielkanocna czy przez La Platę do sąsiadującego z Argentyną Urugwaju

   

 • Lodowce Perito Moreno, Balmacedo, Serrano, Grey, Ziemia Ognista, trekking w PN Torres del Paine i pod Cerro Torre, kolonia pingwinów magellańskich na Fiordzie Seno Otway, wizyta na patagońskim rancho, Ushuaia – miasto „na końcu świata”, 2 stolice: Santiago de Chile i Buenos Aires.

   

  Chile i Argentyna to państwa, które mogą  być  wyzwaniem dla podróżników poszukujących surowych i zarazem egzotycznych krajobrazów.

   

  W czasie naszej wyprawy zobaczymy piękne lodowce Balmacedo, Serrano czy Grey i przede wszystkim chyba najwspanialsze i najczęściej fotografowane szczyty świata, choćby legendarne Cerro Torre. Będziemy mieli również okazję zobaczyć jak wygląda „koniec świata”, gdy pojedziemy na sam kraniec Ameryki do miejscowości Ushuaia, a także zwiedzić dwie wielkie stolice: Santiago de Chile i jak śpiewa Kora z Maanamu “Boskie Buenos Aires”.

   

  Chętni, mogą skorzystać z okazji i wybrać dodatkowe opcje wycieczek do tak fascynujących miejsc, jak: najbardziej sucha pustynia świata – Atacama, najpiękniejsze wodospady na globie – Iguazu, tajemnicza i fascynująca Wyspa Wielkanocna czy przez La Platę do sąsiadującego z Argentyną Urugwaju

   

  (więcej…)